Dzien Polski w Buenos Aires

Buenos Aires: 25 wrzesień

Buenos Aires jest stolicą Argentyny i jednym z największych miast w Południowej Ameryce. Wielu Polaków wyemigrowało tu po II wojnie światowej i dziś stanowią 3 mniejszość narodową w kraju. Od 2010 roku, rząd w Buenos Aires organizuje dzień o nazwie „BUENOS AIRES świętuje POLSKĘ”, jedno-dniowy festiwal, gdzie jest muzyka, wystawy, stroje, dużo białego i czerwonego…i harcerstwo!

arg2

Na festiwalu ludzie mogą się cieszyć pierogami czy oglądać pieśni, tańce i muzyke ludową, lub pospacerować po stoiskach i kupować sobie polskie pamiątki.

W tym roku, odbył się festiwal 25 września i my przygotowaliśmy wystawe o 100 leciu harcerstwa i o historii naszych drużyn w Argentynie. Ludzie którzy odwiedzili festiwal byli naprawde zaciekawieni harcerstwem. Wszyscy w drużynie byli w mundurze a niektózi chłopcy i dziewczęta byli zachwyceni bo przebrali się z mundurów w stroje ludowe na tańce!

Polskie społeczeństwo w Argentynie jest duże i silne. Jeśli byście zdecydowali na podróż do Argentyny to w polskim klubie, drużynie, towarzystwie lub szkole sobotniej, na pewno by cię zaprosili na czekolade i faworki 🙂

CZUWAJ!

Ivan Gawek

ZHP ARGENTYNA

arg4

arg1

312262_241483809232694_100001132300623_806689_567255439_n

3 myśli na temat “Dzien Polski w Buenos Aires

  1. ZHP dziala w Argentynie od 1935. Obecni harcerze i harcerki to wnuki i prawnuki emygracji z czasow II Wojny swiatowej. Koniunktura ekonomiczna kraju w wielu sytuacjach zmusiala wychowankow argentynskiego ZHP do przesiedlenia sie poza kraju. Jednak, wiele z nich nie zrezygnuje z Wielkiej Gry i bierze aktywny udzial w strukturach harcerskich kaju zamieszkania.
    Czuwaj! E.Szmurlo, Phm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s