Polski festiwal na ulicach Toronto

Toronto, 16-18 września

Polski festiwal na ulicach Toronto, jest szansą zaprezentowania na ulicach Kanady ponad tysiacletniego dziedzictwa kulturowego Polski…

Festiwal ten stanowi idealną trybunę do okazania polskiej kultury i polskich tradycji poprzez muzykę, śpiew, taniec, malarstwo i sztukę kulinarną. I tak w  dniach  16 – 18 wrzesnia, po raz szósty Roncesvalles Village miał zaszczyt gościć polski festiwal. Stanowi również idealne miejsce do zaprezentowania polskiego harcerstwa!

Na tak hucznej  imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć „Szarotek”. Nasz szczep miał zaszczyt brać udział w przemarszu po ulicach Roncesvalles. Bardzo dumnie nieśliśmy nasz sztandar, pokazując  jaką wspaniałą organizacje reprezentujemy.

Po przemarszu, do naszego stolika przybyło bardzo dużo zaintrygowanych rodziców i dzieci. Było nam bardzo miło odpowiedzieć na każde pytania, dotyczące naszej działalności. Pokazywaliśmy zdjęcia z historii naszego szczepu i opowiadalismy historie, ktore mozna przezyc bedac harcerka. Musze przyznac ze buzie niejednych dzieci usmiechaly sie, kiedy sluchaly  naszych opowiesci. Rodzice rowniez byli bardzo zainteresowani naszymi opowiesciami. Z wielka przyjemnascia informowalismy wszystkich zainteresowanych, gdzie i kiedy mozna przezyc takie wspaniale przygody. Dla najmlodszych milusinskich mielismy w ofercie ‚face painting’ oraz liczne zuchowe plasy. Tak minela nasza sobota na polskim festiwalu. W niedziele po Mszy Swietej w ktorej rowniez bralismy udzial, pojawilismy sie z powrotem na naszym straganie, aby jeszcze raz zachecac polska mlodziez do przezywania niezwyklych przygod w szeregach zwiazku harcerstwa polskiego.

Czuwaj!

dh. Joanna „Simba” Dąbrowska
Szczep Szarotki, hufiec watra, Choragiew Harcerek w Kanadzie

Jedna odpowiedź na “Polski festiwal na ulicach Toronto

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s