Akcja ‚Znicz’ w Londynie

Londyn, 1 listopada 2011

Jak każdego roku, harcerze i harcerki w hufcach londyńskich podjęli się czyszczenia grobów polskich na cmentarzach po całym mieście.


Na cmentarzach po Anglii można znaleźć groby polskie, które przeważnie należą do żołnierzy którzy walczyli w polskich siłach zbrojnych na Zachodzie: lotnicy w RAF, marynarze, żołnierze z II Korpusu Generała Andersa, Armii Krajowej i inni. Od już wielu lat harcerze i harcerki co roku przed dniem zadusznym wychodzą z wiadrami i gąbkami na cmentarze, czyszczą groby, zapalają świece i oddają cześć tym co odeszli na wieczną wartę. Są to członkowie naszych rodzin, ważne postacie emigracyjne, czy i ludzie już bez rodzin i zapomniani.

W tym roku, dzięki Urzędowi ds. Kombatantów i Osób Represjenowanych w Warszawie nasze drużyny harcerskie na różnych terenach (Hufiec Warszawa, hufiec Bałtyk) zapaliły przy grobach kilkaset specjalnie przygotowanych znicz.

Drużyny przeprowadzali akcję na cmentarzach: Gunnersbury, New Chiswick, Putney Vale, Streatham, Highgate, West Norwood, Brookwood Military Cemetery i Brighton.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie!

Czuwaj!

Phm Janek Lasocki

Brighton Cemetery

New Chiswick Cemetery

Streatham Cemetery

Putney Vale Cemetery

Gunnersbury Cemetery

Brookwood Military Cemetery

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s