Film ‚1920’ w Ontario

Oakville, Kanada, 4 listopada

Piatek 4-ego listopada – Szczepy Wisla i Dunajec z Hamiltonu, Ontario pojechali do Oakville aby obejrzyc film o Cudzie nad Wisla w 1920 r.

Napewno wszyscy znają historie Polski i jak Bolszewicy próbowali zdobyć Europe pod swoją kontrolą. Polska była jedynym narodem która ich zatrzymała, ale zapłaciła wielką cene. W Warszawie przed bitwą mieszkało 140,000 osób, a po bitwie tylko 90,000. Trudno jest nam zrozumieć takie coś, kiedy w życiu nie przeżyliśmy żadnej wojny lub bitwy. Ale wobec tego, pojechaliśmy obejrzyć film. Było nas dwadzieścia. Jak dojechaliśmy, jeszcze było kilka minut do filmu ale już kino było pełne ludzi. Słyszałam jak starsze osoby sie pytały na co te „binokle” były im potrzebne… Chyba jeszcze nie widzieli film w 3D! Od samego początku było wiadomo że ten film będzie wzruszający – pierwsze 5 minut filmu pokazywali „miasto ruin” z perspektywu samolotu latającego nad miastem. Nie będe już opowiadać, trzeba samemu obejrzyć ten film, ale było widać że nawet te harcerki ktore prawie nic nie wiedzą o Cudzie nad Wislą były wzruszone tym filmem.

Druhna Nina Kopanski

Jedna odpowiedź na “Film ‚1920’ w Ontario

  1. Ciekaw jestem waszej opinii o filmie, gdyz bedac na jego seansie w Polsce mam mieszane uczucia. Podobal mi sie jego przekaz patriotycznt natomiast mysle, ze zarowno rezyseria, gra jak i rozwiazania techniczne moglyby byc lepsze (czasami za duzo bylo 3D, przeszzkadzalo mi to)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s