Złaz ‘Great North Walk’ – Australia wie jak wędrować!

Great North Walk, Australia, 12-13 listopada

W weekend 12go do 13go Listopada, wędrownicy Hufca Polesie i wędrowniczki Hufca Kraków w Sydney wybrali się na złaz wzdłuż trasy ‘Great North Walk’, od Hornsby do Cowan. Złaz był krótki, ale ciężki – przeszliśmy ponad 30km przez bardzo strome góry.

Wszyscy się spisali, pokazując, że wędrownicy i wędrowniczki mogą wszystko pokonać – tylko potrzeba dobrego nastawienia i wiele śmiechu, (chociaż wędrownicy trochę zdychali w czasie, gdy wędrowniczki dalej szły z uśmiechem na twarzy!).

Wieczorem, ognisko na luzie – muzyka i pizze pieczoną na gołym ogniu.  Nawet zrobiliśmy sernik! Niestety, chociaż dobrze wyglądał, był zbyt niesmaczny. Może nam się uda następnym razem!

Mieliśmy tyle różnych i ciekawych przygód, że prawie wszyscy na końcu wyprawy zostali podrapani i poharatani; były przejścia przez rzekę, ominięcie obozu wracając w nocy z ogniska, i nawet poznaliśmy lokalne kleszcze, pijawki, i inne rożne owady, oraz Australijskie jaszczury i ptaki.

Teraz jesteśmy przygotowani na następną wielką wyprawę – złaz w Grudniu w Kosciuszko National Park. Tam planujemy zdobyć najwyższy szczyt w Australii – Góra Kościuszko, gdzie pierw osiągnął szczyt, słynny Polski odkrywca Paweł Edmund Strzelecki!

Czuwaj!

Druhna Patrycja Car i Druh Szymon Erdzik

Hufiec Harcerzy Polesie, Hufiec Harcerek Kraków, ZHP AUSTRALIA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s