Biwak Jesienny Szczepu Wieliczka 2011

Stanica „Bucze”, Kaszuby, Kanada, 14 – 16 października

W dniach 14-16 października szczepy Wigry i Wieliczka z Mississauga wyruszyli na piękne Kaszuby na nasz tradycyjny jesienny biwak.

Jak dojechaliśy na stanice „Bucze”, harcerki uczesniczyły w obrzędzie na którym dowiedziały się że tego roczny biwak nazywa się „Następna Przemiana”. Ponieważ było nas aż 56 włącznie z komendą, młodsze harcerki z drużyny „Źródło” należały do podobozu „Zgoda” a starsze harcerki z drużyny „Strumień” należały do podobozu „Rozwój”. Nazwa naszego biwaku była związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego i harcerskiego oraz z początkiem jesieni. Imienia podobozów były ściśle związane z „Następną Przemianą” i z celami wychowawczymi obydwóch drużyn na ten rok.

W sobotę po śniadaniu, harcerki miały różne zajęcia, gry i wycieczki w swojich podobozach. Przed obiadem, wszyscy razem robiły majsterkowanie. Na majsterkowaniu, harcerki zbierały przeróżne liście i szyszki aby zrobić „snow-globes” przedstawiając naturę na Kaszubach podczas jesieni. Wieczorem, razem z harcerzami, uczesniczyliśmy w  Mszy Świętej, zjedliśmy pyszny obiad i wesoło pełni z duchem harcerskim  rozpoczeliśmy nasz kominek. Nie mogłyśmy  przewidzieć  że wieczorem nie będzie prądu. Oczywiście harcerki i harcerze byli dalej chętni,  więc kominek odbył się przy wielu swieczkach z ogromnym entuzjazmem wszystkich. Jak ostatni dzwięk piosenki „Idzie Noc” dobiegł końca, harcerze wrócili do swojich baraków. W tym czasie, harcerki miały zaszczyt uczesniczyć na obrzędzie gdzie 3 harcerki z naszego szczepu złożyły przyżyczenie harcerskie i otrzymały swój krzyż.

Ostatni dzień biwaku, czyli w niedzielę, harcerki spędziły razem podziwiając ostatni raz na ten rok pięknę Kaszubskie krajobrazy. Graliśmy różne gry i nauczyliśmy się nowych piosenek. Z harcerzami, harcerki zgrabiły liście na terenie Bucze. Wszystkim było smutno jak doszedł czas przed obiadem aby się spakować. Po obiedzie, miałyśmy apel na oficijalne zakończenie biwaku „Następna Przemiana” szczepu Wieliczka. Nie możemy się doczekać na następną okazję żeby wrócić na nasze cudowne Kaszuby!

CZUWAJ!

Sam. Nicole Lewczuk, oboźna podobozu ”Zgoda”
Sam. Sylvia Antonowicz, oboźna podobozu „Rozwój”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s