Wędrowniczy Turniej Hokejowy

Burlington, Ontario, Kanada, 19 listopada

„He Shoots, He Scores!”

19-go listopada, Referent wędrownikow przy Hufcach Karpaty i Pieniny zorganizwał 3-ci kolejny turniej hokejowy w Burlington, Ontario.

5 drużyn brało udział w tym roku: 3 DW ze Szczepu Bałtyk (Toronto), 11 DW ze Szczepu Dunajec (Hamilton), drużyna wędrowników ze Szczepu Wigry (Mississauga), z Kitchener Waterloo, i – po raz pierwszy – 7DW ze Szczepu Warszawa (Scarborough).

11 DW wygrali puchar „Kubek Stanisławski” (aka Stanley Cup) rok temu i chcieli być pierwszą druzyną która wygrała puchar dwa razy. Meczy byly bardzo bliskie i nawet kilka poszło do „Overtime”. Poziom się polepszył od ostatniego turnieju – na pewno wszyscy trenowali podczas„off season”- wbili dużo gol i bramkarze też grali wspaniale i odważnie.
W pól-finale Szczep Bałtyk grali przeciw Szczepu Wigry i Szczep Dunajec przeciw Szczepu Warszawa (razem z 3 starszych instruktorow tak zwany „Wędro Masters”). Wigry wygrali i awancowali do finału po raz pierwszy.

Szok całego turnieju się wydarzył w drugim pół-finale gdzie Warszawa zwyciężyli z Dunajcem aby mieć szanse grać z Wigrami o puchar. Byłby nowy mistrz w tym roku i finał byl bardzo ciekawy i dramatyczny. Warszawa zaczęła bardzo szybko i byli  w przodzie 5-1 po pierwszych 10 minutach grając w atakujacym stylu razem z silną obroną. Wigry nie poddawali się i po malutku zbliżyli sie. Bohatersko grali ale zabrakło im czasu na „comeback” i Warszawa wygrali turniej. Chciałbym pogratulować mistrzów turnieju, organizatorom oraz wszystkim którzy brali udział. Około 50 wędrowników grali w tym roku i mam nadzieje że więcej drużyn będą grali za rok
„Remember to keep your head up and keep your stick on the ice”

Czuwaj!

Robert Woloch, pwd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s