Betlejemsk​ie Światło Pokoju w Chicago

Chicago, USA, 3 grudnia

W sobotę, 3 grudnia, skauci ukraińscy „plastuny” przyjechali do Domu Harcerskiego i przekazali Betlejemskie Światło Pokoju


Podczas specjalnego obrzędu odebrali je hm. Beata Niebrugge, hufcowa Hufca „Tatry” i phm. Zygmunt Figol, hufcowy Hufca „Warta”.  Będzie ono teraz podróżowało do wszystkich jednostek harcerskich w Chicago i na przedmieściach. „Betlejemskie Światło Pokoju” to światowa inicjatywa, rozpoczęta w Austrii w 1986 jako akcja charytatywna na rzecz pomocy dzieciom niepełnosprawnym i ludziom potrzebującym. Światło pochodzi z wiecznego znicza, płonącego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. Co roku przywożone jest z Ziemi Świętej, gdzie skauci austriaccy odpalają od jego płomienia swoje lampy i przywożą do Wiednia, skąd dostarczają skautom z sąsiednich krajów Europy. Od roku 1991, skauci ze Słowacji przekazują światło harcerzom w Polsce.

Pierwszy raz Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do USA za pośrednictwem skautów kanadyjskich w 2001 roku, kiedy przewieźli je do Nowego Jorku na miejsce „Ground Zero”. Dziś przylatuje do Nowego Jorku na pokładzie samolotu linii austriackich w specjalnej latarnii górniczej i jest odbierane przez skautów amerykańskich do przekazu po całych Stanach Zjednoczonych. W Ameryce w tej akcji biorą również udział grupy skautów łotewskich i ukraińskich.

„Betlejemskie Światło Pokoju” to symbol nadziei, dobra i miłości, które z uśmiechem i życzliwością w ramach naszej harcerskiej służby szerzymy w okresie przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s