Jasełka w Lipsku

Lipsk, Niemcy, 16 grudnia

Drużyna harcerska z Lipska przyłączyła się do organizowania jasełek i spotkania opłatkowego dla Polaków.

Głównym organizatorem imprezy był lipski Punkt Nauczania Języka Polskiego ale przyłączyło się wiele innych organizacji skupiającyh tutejszych Polaków: Instytut Polski, duszpasterz polonijny, Honorowy Konsulat w Lipsku i inni.

Nasza drużyna zajęła się tym co harcerze potrafią najlepiej, czyli przygotowaniem prezentów dla dzieci i spotkaniem ze Św Mikołajem. Pomocnicy Świętego Mikołaja przygotowali ponad 60 paczek ze słodkościami i łakociami. W rolę główną – w prawdziwej biskupiej kapie z mitrą na głowie i pastorałem w ręce – wcielił się drużynowy. Przełamać strach mniejsych dzieci przed podejściem do obcej, dziwnie ubranej postaci nie było trudno – Mikołaj rozdawał prezenty i zadawał wesołe pytania. Długa, siwa broda korciła niektórych by za nią pociągnąć. Gumka podtrzymująca mikołajowy „zarost” jednak trzymała się mocno i odbyło się bez zdekonspirowania drużynowego… uciechy jednak było sporo!

Ten piątkowy wieczór wszyscy spędzili na śpiewaniu kolend, dzieleniu się opłatkiem i jedzeniu polskich przysmaków. To była dobrze wypełniona służba.

Hm Rafał Ryszka, Lipsk 

Jedna odpowiedź na “Jasełka w Lipsku

  1. Drogi Rafale, Drogie Druhny, Mili Druhowie.
    Gratuluję Wam zorganizowania takiej pięknej i tradycynej imprezy i życzę dalszego udanego harcowania w dni słoneczne a też pochmurne z uśmiechem i radością.
    Czuwaj. Wiesława Kukla z Poznania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s