Nasza Zima – Wcale Nie Taka Zła!

Grudzień w Chicago

W grudniu, harcerki i zuchy z hufca Tatry w Chicago biorą udział w wielu tradycyjnych przygotowaniach przedświątecznych…

 

W pierwszą sobotę miesiąca, zbieramy się w Domu Harcerskim na doroczne spotkanie z Świętym Mikołajem; a harcerki na zbiórkach przygotowują zabawki na choinkę i inne ozdoby świąteczne do sprzedaży rodzicom i gościom na Bazarze Świątecznym.

W sobotę, 17go grudnia, 2011, jednostki z ośrodka przy parafii św. Ferdynanda spotkały się na lodowisku aby spróbować jazdy na łyżwach. W wycieczce brało udział około 20 harcerek z drużyny Turnie, oraz zuchy dziewczynki z gromady Motylki, chłopcy z gromady Odważni Kosynierzy (z hufca harcerzy Warta), i skrzaty z gromadki Kubusia Puchatka. Dołączyli się do wycieczki też rodzice, którzy nie tylko pomagali przy pilnowaniu dzieci, ale też sprawnie uprawiali jazdę na łyżwach.

Wiele z naszej młodzieży harcerskiej wyraźnie nie pierwszy raz jeździło na łyżwach, a te które czuły się swobodnie na lodzie chętnie pomagały tym co próbowały po raz pierwszy. Cała grupa się wesoło bawiła przez półtorej godziny, i rozjechała się do swoich domów zmęczona lecz zadowolona.

W niedzielę, 18go grudnia, odbył się doroczny występ młodzieży harcerskiej w programie “Christmas Around the World.” Program ten odbywa się w chicagowskim Museum of Science and Industry już od 70-u lat, a nasza młodzież brała udział aż 62-i raz; jest to okazja podzielić się polskimi  tradycjami bożonarodzeniowymi z publicznością amerykańską.

Program odbył się w dwóch scenkach, pierwsza prezentująca tradycyjną wigilię w polskim domu, a druga wyświetlająca szopkę. Oczywiscie, śpiewano wiele kolęd, a dzieci z harcerskiego zespołu tańca ludowego “Orlęta” zabawiły Dzieciątko w żłóbku skocznym tańcem. Pózniej była okazja oglądnąć choinkę wystrojoną w tradycyjne polskie zabawki stojącą w wielkim holu wejściowym muzeum. Stoi ona wśród 60u choinek, każda ustrojona według tradycji innego państwa. Już od wielu lat, zabawki na polską choinkę są robione przez grupę instruktorek z hufca Tatry w Chicago, i co roku zachwycają zwiedzających.

Już za tydzień święta Bożego Narodzenia – czytelnikom “CzuwajBlogu” i całej rodzinie harcerskiej z Chicago ślemy serdeczne życzenia Wesołych Świąt oraz pomyślności w Nowym Roku!

Kasia Chałko

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s