Harcerska służba bliźnim harcerek „Pilicy”

Ealing, Londyn, 18 grudzień

Od wielu lat drużyna harcerek Pilica w Londynie tradycjnie przygotowuje woreczki z siankiem do położenia pod obrus wigilijny i sprzedaje pod polskim kościołem.

18 grudnia zgromadziłyśmy się pod naszym kościołem na Ealingu żeby na 7miu mszach sprzedawać sianko. Harcerki dobrze wiedziały żeby przyjść ciepło ubrane i gotowe na długi dzień. Było bardzo zimno ale nasze dzielne harcerki były wytrwałe. Kilka tygodni przedtem na zbiórce harcerki przygotowały sianko w małych torebeczkach dodając do każdego woreczka świąteczną gwiazdkę. Wszystko razem zbierałyśmy £800 dla Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową na Bielanach (dzielnica Warszawy która ma partnerstwo z Ealingiem). Wiem że nasze harcerki są bardzo dumne że zrobiły taki dobry uczynek.

Na tej samej zbiórce na której przygotowałyśmy sianko zapakowałyśmy też 9 paczek świątecznych które pojechały do Polski wraz z akcją charytatywną parafii. Paczki będą rozdane dzieciom z ubogich i wielodzietnych rodzin we Wrocławiu. W tych paczkach były zabawki, ubrania i słodycze. Każdy zastęp spakował niespodzianki do pudełek po butach, owinęły świątecznym papierem i napisał wiek dziecka dla którego paczka pasuje. Załączam kilka zdjęć z naszej akcji.

Życzymy wszyskim harcerkom i harcerzom wesołych świąt Bożego Narodzenia.

Czuwaj!
Tatiana de Berg

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s