Zimowisko ,,Detektywi zagubieni w czasie” – Wilno

Wilno, 26 – 30 grudnia 2011

Tuż po świętach, a dokładniej 26 grudnia drużyny 6 WDH-ek ,,Biale Wilki”, 11MDH-ek“Delta“, 14LDH-ek “Zorza“, 28 WDH-ek ,,Szare Wilki’’ zebrały się na zimowisko, które trwało aż do 30 grudnia.Tak wielką ilość pozytywnie nastawionych harcerek mile gościła szkoła R.Kalinowskiego w Niemieżu.Tą szkołę podzieliłyśmy wraz z druhami z 13WDH-y „Czarna Trzynastka“ i 28WDH-y „Szare Wilki“. Druhenki wyruszyły w podróż w czasie. Bez wątpienia zimowisko wywarło na uczestnikach wielkie wrażenie i pozostanie na długo w sercach.

W pierwszym dniu uczestnicy zostali podzieleni na patrole. Komendantką była Wika Strenakowa, funkcje oboźnych pełniły Ela Wilkiewicz i Iwona Zaricznaja, dziewczyną od finansów była kwatermistrzyni Barbara Siatkowska. Osoby te stworzyły przyjazną atmosferę na akcji zimowej.

Miałyśmy wiele zajęć oraz różnych gier, podczas których druhenki mogły zaprezentować wiedzę z różnych technik harcerskich. Pomimo tego, że zabrakło nam śniegu za oknem, dziewczynom nie brakowało zapału w poznawaniu okolic Niemieża. Skoro zimowisko miało temat ,,Detektywi zagubieni w czasie” tuż po przyjeździe dziewczyny musiały sporządzić wehikuł czasu z przedmiotów, otrzymanych na grze terenowej.  Jednym z najlepszych dni zapewne był dzień drużyny podczas którego zajęcia odbywały się w gronie własnych drużyn. ,,Czułyśmy się jak rybki w wodzie!‘‘-twierdzila niemal każda z druhen.

Każdy wieczór wszystkich nas cieszył  kominek pełen piosenek i pląsów. Właśnie wtedy patrole przedstawiały swoje scenki, tańce, które bez wątpliwości wywoływały uśmiech, zadumę, a nawet tęsknotę na twarzach komendy i druhenek.

Musimy potwierdzić, że jedzonko było po prostu przepyszne! Kucharze każdego dnia zadziwiali nas coraz to nowymi potrawami, po zjedzeniu których z sytym brzuszkiem udawałyśmy się do swoich śpiworów na ciszę poobiednią.

A na karnawale działy sie cuda! Każdy uczestnik miał przyszykować strój wybranego personarza z bajki. Komenda wybierała Miss i Mistera zimowiska, oceniając strój, aktywność, talent i oczywiście poprawną polszczyznę. Toteż każdy musiał przedstawić swój talent. Możemy śmiało twierdzić, że śmiechu było BARDZO dużo! Po karnawale czekała na nas bogata w smakołyki Agapa! Napełniliśmy swoje brzuszki słodyczami i owocami. Jednak po dyskotece wszyscy ułożyli się do śpiworów, aby  czerpać siły na następny dzień.

Ostatni dzień byl krótkim, nikt nie chciał wyjeżdżać, gdyż czuł się tu jak w domu. Po apelu, na którym zostały wymienione i nagrodzone zwycięskie patrole, zaczeliśmy sprzątanie szkoły.

Czas przeleciał szybko, ale żadna z nas nie żałowała, że była tutaj. Ale czas nie da się zwrócić, nie możemy żyć przeszłością. Musimy iść naprzód, na spotkanie nowym przygodom!

Dh. Ewa Gasperowicz trop.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s