Kolędowanie w Londynie

Londyn, Styczeń 2012

Tradycyjnie od wielu wielu lat, tak długo że najstarszy harcerz nie pamięta od kiedy, 8 londyńska drużyna harcerzy wraz z  siostrzaną drużyną harcerek wspólnie kolędują.


Kolędujemy podróżując i odwiedzając rodziny z naszej parafii w dzielnicach Willesden Green, Harrow, Wembley, Kenton, Neasden i wszędzie tam gdzie są nasi przyjaciele którzy z radością witają nas w swoich domach. Jedną z rodzin którą odwiedzamy od lat jest rodzina państwa Kaczorowskich  gdzie zawsze opowiadają nam piękne i ciekawe historie które nas później inspirują oraz zachęcają do dalszej działalności harcerskiej. Bezcenna jest rola naszych rodziców i koła przyjaciół harcerstwa KPH, którzy nas zawsze wspierają pomagając zorganizować transport, czasami dowożąc nas do najdalej położonych domów. Samo kolędowanie jest fantastycznym wesołym przeżyciem gdy wspólnie śpiewamy kolędy i uczymy się nowych.

Tradycyjnie w ósemce w kolędowaniu biorą udział wraz z harcerzami także wędrownicy, którzy dzielą się swoim doświadczeniem z młodszymi harcerzami. W każdym domu byliśmy ciepło witani, często częstowani pysznymi polskimi ciastami i łakociami. Atmosfera w każdym domu była bardzo rodzinna i było tak sympatycznie że aż nie chciało się wychodzić.

Podczas kolędowania zebrano około 500 funtów za które serdecznie dziękujemy.

Czuwaj!

Rafał Kochaj Pwd.
Drużynowy 8LDH

www.osemka.co.uk

www.hufiecwarszawa.org.uk

Kolędowanie 34DH i drużyny Narew, Putney-Wimbledon:

Kolędowanie 2DH, Ealing:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s