Przygoda Kolędowa w Bristolu

Bristol, Anglia, styczen 2012

Było już wiele lat od kiedy Czwórka ostatnio kolędowala ale ja i Druh Paweł Żaba pamietamy nasze doswiadczenia z młodych lat. Nie tylko to ale mamy dalej szopke zbudowana przez naszego niezapomnianego Druha Stefka Żabe wiele lat temu, duża gwiazde która nas prowadziła (niestety Jego syn nie mógł znaleźć baterii żeby zaswiecic szopke – wstyd!).  Chcieliśmy pokazać naszym harcerzom jak przed laty wyglądało kolędowanie harcerskie w Bristolu.

W naszej drużynie jest nas tylko dziesięćiu, wiec na początku myśleliśmy że ‘wędrówka samochodowa’ po prawie całym Bristolu będzie trudna.  Ale nasi chłopcy byli fantastyczni, Ich entuzjazm był wspaniały.  Przyboczni staneli na wysokosci zadania i wymyslili najelpszy system  pakowania i przepakowania gitary z dokładnośćią harcerska!  Przy końcu pierwszej nocy działaliśmy jak dobrze naoliwiona maszyna.

Te dwa wieczory kolędowania  były pełne przyjemnych zdażen. Przy jednym dom nikt nie otworzył drzwi…było nam bardzo smutno…ale w momencie nowa okazje pospiewać;  ludzie na przystanku autobusowym, kiedy nas usłyszeli cieszyli się i klaskalii. Od razu Druh Paweł zdecydował że musimy pośpiewać troche więcej. Ta mała grupa Anglików była bardzo wdzięczna, chociaz trochę zaskoczena tym że Polacy tak długo świętują Boże Narodzenie!

Na początek drugiego wieczoru, kiedy spotkaliśmy się przy polskim kosciele w którym odbywał się Opłatek, dostaliśmy zaproszenie na sale. Wszyscy śpiewali z nami po czym harcerze byli przygotowani  i rozgrzani na następny żimny wieczór.

Mój ulubiony moment był kiedy odwiedziliśmy jedna z najbardziej doświadczonych  instruktorek w Bristolu.  Kiedy nas zaprosiła do środka zauważyliśmy na scianie Jej zdięcie z Jan Pawełem II. Harcerze spojrzali ze zdumieniem, a ja i Druh Paweł dobrze sie uśmialiśmy kiedy równiez rozpoznaliśmy innych instruktorów z naszego Hufca, chociaż oczywiscie o wiele młodsze wersje!

Ten weekend okazał się być wielkim sukcesem, i myślę wszystkim się bardzo podobało.

Chcieliśmy przy okazji podziękować wszystkim których odwiedziliśmy za ich gościnośc i hojność.

Zyczymy wszystkim Sczęśliwego Nowego Roku!

Czuwaj!

Robert Chomnicki HO
p.o. Druzynowy 4DH

Jedna odpowiedź na “Przygoda Kolędowa w Bristolu

  1. Super, chłopcy, gratuluję! W przyszłym roku harcerki z Bristolu Wam zrobimy konkurencję /czy też dołączymy/…Wspaniały wyczyn! Czuwaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s