Zimowisko “JAMES BOND” 8LDH i 5DH

Bournemouth, Anglia, 27 – 31 grudnia 2011

Zimowisko Ósemki w tym roku było z 5DH z Brighton, zaplanowane przez komendanta Rafała Kochaja. Teren zimowiska był w Bournemouth blisko ’Brownsea Island’ – miejsce pierwszego obozu skautowego.

Zimowisko zaczęliśmy sportem, grając w amerykański futbol spakowanym śpiworem, aby ‘złamać lód’ pomiędzy drużynami. Pierwsza gra polowa, zaplanowana przez druha Grzyba udała się wspaniale i każdy się dobrze bawił. Pod koniec dnia mieliśmy bardzo śmieszne i oryginalne ognisko.

Następnego dnia odbyła się wielka gra terenowa na polu, a po grze łucznictwo. Na miejscu był też bardzo ciekawy ‘assault course’.  Przez cały czas panowała  fajna atmosfera i czuć było wspaniałego ducha harcerskiego.

Na wędrówce zastępy miały wyścig aby znaleźć w okolicy jak najwięcej kościołów. W międzyczasie wędrownicy też poszli na krótką wędrówkę (spacer) do LIDL’a, TKMaxx’a i innych sklepów. Na obiad mieliśmy  ‘fish’n’chips’. Po wędrówce gościliśmy Dh Wojtka Bernasińskiego. Dh Wojtek przyjechał aby przeprowadzić bardzo interesujące i przydatne zajęcia o kodzie Morse’a, krótkofalarstwie, radiu i ogólnej komunikacji. Gra ‘Brytyjski Bulldog’ w ciemności na pewno udała się lepiej niż komenda się spodziewała. (polecamy wszystkim!).

W ostatnią noc mieliśmy grę nocną, którą planowaliśmy od dawna, zwiazaną z podkradaniem się do terenu. A po grze komenda nie spała aby nasmarować wszystkich pastą do zębów. 

Ogólnie na pewno każdy spędził wspaniale czas na zimowisku i nie może doczekać się obozu i następnych wypraw harcerskich.

Czuwaj!

Ćwik Dawid Włosek, 8LDH

Kronikarz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s