Harcbasket 2012

Wilno, 13-15 stycznia 2012

W dniach 13-15 stycznia w gimnazjum imienia Jana Pawła II odbył się harcerski turniej koszykarski HarcBasket, w którym uczestniczyło aż osiem drużyn z całego związku.

(fot. Romuald Dadeło)

Rozgrywki zostały uroczyście rozpoczęte apelem otwarcia, po którym drużyny ciągnęły losy i zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A trafiły drużyny: (numer) 16WDH ,,Wikingi’’, 13WDW ,,Czarna Trzynastka, 13WDH ,,Czarna Trzynastka’’ i 22 NDH ,, Żubry’’. Do grupy B zaś trafiły: 26 WDW ,,Yeti’’, (numer) 14LDH ,,Zorza’’, 1 SzDH ,,Sczerbcowa Burza’’ i 26 WDH ,,Białe Wilki’’.

Turniej rozpoczął się meczem pomiędzy ,,Czarną Trzynastką’’ wędrowniczą a harcerską. W tym meczu zwyciężyło doświadczenie. Wędrownicy byli górą – 39:21.  Po rozegraniu jeszcze kilku meczów skończył się pierwszy dzień zawodów. Widocznie, piątek trzynastego nie był aż tak straszny, jak o nim mówią zabobony.

W sobotę, gdy na podwórku było jeszcze ciemno i z pewnością miasto było pogrążone w sobotnim śnie, w sali gimnazjum życie wrzało już przed ósmą, gdyż w tym czasie miał się już zacząć pierwszy mecz. W ciągu całego dnia dominowali faworyci i szczególnie napiętych meczów nie było, z wyjątkiem jednego. W meczu o drugie miejsce w grupie, a zarazem przejście do półfinału zmierzyła się SzDH ,,Burza’’ z LZH „Zorzą”. Nikt się zbytnio nie spodziewał większej intrygi, lecz skoncentrowani chłopaki z Lentwarowa, wyszli na parkiet zmotywowani i gotowi do walki. Druhowie z ,,Burzy’’z pewnością myślami byli już w półfinale. Przez całą grę ,,Zorza’’ nieznacznie prowadziła i w końcu dh. Radek Łajewski nie trafił aż czterech rzutów karnych, które by z pewnością przyniosły zwycięstwo. Sensacyjne zwycięstwo ,,Zorzy’’ 35:34.

W sobotę także mieliśmy Mszę harcerską, na której kapelan związkowy Ojciec Jerzy Latawiec z rąk Naczelniczki dh. Julii Darjinej i dh. Ryszarda Gierasima otrzymał mundur harcerski. GRATULACJE!

W niedzielę odbyły się play-off rozgrywek. Do finału trafiły drużyny ,,Yeti’’ i ,,Wikingi’’. Zaś 13WDW „Czarna Trzynastka” i ,,Zorza’’ zmierzyły się w walce o „brązowe złoto”. Druhom z Lentwarowa udało się utrzymać napięcie tylko przez pół gry, lecz w czasie drugiej połowy wędrownicy, zebrali ostatnie siły i nie dopuścili do jeszcze jednej sensacji. 30:45 ,,Czarna Trzynastka’’ zdobywa brązowy medal. Finał niestety nie był tak napięty i ciekawy. Wędrownicy z ,,Yeti’’ bez trudu pokonali ,,Wikingów’’ i unieśli nad głowy największy puchar turnieju. Na zamknięciu także została ogłoszona drużyna, która będzie reprezentować Związek na turnieju Polaków na Litwie.

Nie zważając na to, że jako to w sporcie, ktoś musiał przegrać wszyscy byli uśmiechnięci, bo przecież harcerz jest zawsze pogodny,  prawda?

Druh Łukasz Mikielewicz

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s