Obóz Majaiski Legat – Argentyna

Claromecó, Argentyna, styczeń 2012

W tym roku, Komenda obozu postanowiła wprowadzię pewną zmianę: zamiast tak jak zawsze oprzeć program obozowy na tematyce ściśle polskiej, zdecydowano oprzeć program na zwyczajach i obyczajach, pierwszych mieszkańców tego kraju..


A więc na indianskich zwyczajach, powracając w ten sposąb do pierwszych śródeł harcerskich, nasze prawo i współżycie z naturą, szanując przyrodę i naturalne otoczenie, korzystając przy tym z tego wszystkiego co natura nam daje.

Zgodnie z tą myślą , wzorując się na indiańskiej kulturze każdy zastęp musiał wykonać pewne zadania: jak na przykład zrobić własny „totem „,symbol zastępu, wzorując się na „totemach indiańskich”, i założyć też własne zastępowe reguły, według własnej wyobraźni i kretawności,.

Równocześnie, wracając do przyrody i do naturalnych zwyczajów, szukano jak zamienić „złe” zwyczaje , podkreślając przy tym dobre zachowanie , dobre przykłady i nawyki, poprzez pracę „od wewnątrz”, starając się aby każdy harcerz starał się być co raz lepszym. Ogólnie, rezultaty były bardzo pozytywne, jak zauwaśyliśmy po wynikach biegu.

i link nasz

http://harcerstwoargentyna.web44.net/?q=pl/harco_oboz2012_pl
Czuwaj!

Druh Rysio Rutz

Jedna odpowiedź na “Obóz Majaiski Legat – Argentyna

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s