Nadzwyczajna sobota londyńskiej Trójki

Chiswick, Londyn, 10 marca

Sobota 10go marca była nadzwyczajną sobotą. Nie tylko nasi młodzi harcerze wstawali rano do polskiej szkoły, ale także starsi. Komenda oraz wędrownicy byli rano obecni na apelu porannym w polskiej szkole na Chiswick’u aby przeprowadzić mały program rekrutacyjny. Harcerze wraz z kolegami i koleżankami poszli do klas, a komenda zajęła się własnymi sprawami…


(Macie 3 sekundy any schować się. Powodzenia!)


Po paru godzinach spotaliśmy się ponownie, tym razem przy wejściu do Chiswick House and Grounds. Dołączyła do nas jedna osoba która pokazała zainteresowanie, oraz młody zuch który przyszedł na zbiórkę aby zasmakować życia harcerskiego. Jak zwykle, przyjęliśmy wszystkich z otwartymi ramionami.

Młodsi druhowie zażyczyli grę w „Obelisk” na rozpoczęcie, przy okazji pokazując nowym druhom jak dużo zabawy może wyniknąć z takiej prostej gry. Po przybyciu spóźnialskich harcerzy, rozpoczeliśmy kolejną grę polową na podstawie walk pomiędzy Polakami a Krzyżakami. Jedna grupa podjęła stanowisko przy Obelisku, w tej grze nazwanym Pałacem Krzyżaków, a druga grupa odeszła w głąb lasu. Cel był prosty: Krzyżacy mieli bronić Pałac, a Polacy musieli przedostać się obok strażników i dotrzeć do Pałacu. Po zwycięstwie jednej ekipy, była zmiana stron aby każdy mógł być Polakiem czy Krzyżakiem.

Po zakończeniu gry, Druh Krzyś zrobił krótką lekcję o podkradaniu się. Wytłumaczył angielski system „The 5 S’s”, czyli: silhouette, shape, spacing, shadow oraz sound. Druhowie słuchali z uwagą aby jak najwięcej zapamiętać na następną grę. Po tym, wzieliśmy nasze manatki i przeszliśmy w stronę pola. Tam, do końca zbiórki rozgrywały się rundy „Bulldog” oraz „Trójka Ball”. Dla tych którzy nie znają gry Trójka Ball, jest ona taka sama jak piłka nożna, tylko że „bramki” są małe trójkąty na ziemi oraz to że nie ma żadnych zasad. Ważne jest to aby piłka znalazła się w bramce przeciwniką, nieważne czy jest ona kopnięta, rzucona czy trzymana.O 3.30 zakończyliśmy zbiórkę przy obelisku w obecności Druha Trylskiego z Głównej Kwatery, który dołączył do nas na sam koniec.

Czuwaj!

Ćwik Daniel Best
Drużynowy

oryginalnie napisane na stronie drużyny: http://www.3ldh.org/

(Druh musi stać się jednym z lasem aby porządnie się podkradać. Zostało jeszcze dużo pracy!)

(Pamiętajcie: Shape, Silhouette, Spacing, Shadow, Sound)

Ulubiony sport Druha Jinjer… taki gdzie nie ma zasad

Jedna odpowiedź na “Nadzwyczajna sobota londyńskiej Trójki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s