Karnawał Wołyński w Równym

Równe, Wołyń, Ukraina, 18 lutego

Każdego roku przed Wielkim Postem obchodzimy Karnawał – święto zabawy i rozrywki przed czasem skupienia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Tak i w tym roku 18 lutego 2012 roku w Równym odbył się  Karnawał Wołyński dla harcerzy hufca „Wołyń”. Przedsięwzięcie miało miejsce w harcówce przy Rzymsko-katolickiej parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Równym.


Głównymi bohaterami tegorocznego Karnawału byli mieszkańcy lasu. Każda drużyna nawiązywała do „ magicznej rodziny”. Zadaniem rodziny było przygotować taniec i potrawy. Jako scenariusz przedstawienia można było wykorzystać bajkę polską.

Jak i co roku Karnawał rozpoczął się polonezem i wszyscy obecni parami wchodzili do sali. Później odbyła się prezentacja rodzin.

Tak zuchy ze Zdołbunowa byli „krasnoludkami” i przedstawiali bajkę polską „Złoto gnomów”. Oprócz tego główną ich potrawą były naleśniki, dżem z czarnej porzeczki oraz morelowy i kruche ciasteczka, bo bardzo lubią zjeść coś słodkiego.

Zdołbunowscy chłopacy byli „krakowiakami” i przygotowali dla wszyscych żartowliwą bajkę o smoku wawelskim, gdzię książniczkę, barana i innych bohaterów grali sami chłopacy. Przywieźli ze sobą nawet garnek kaszy jęczmiennej z warzywami i sosem grzybowym, ponieważ chłopacy lubią być sytymi.A także taniec podobny do szkockiego.

Rodzina rówieńskich chłopaków nosiła nazwę  „buruty”Tańcowali nowoczesny taniec, za co i otrzymali nagrodę. Po drodze na Karnawał nazbierali smacznych słodkich grzybów i słodki mech.

Dziewczyny przedstawiały się  „ nimfami wodnymi” i opowiadały bajkę o królowej Bałtyku. Taniec wodny zachwycił wszyscych. Zabrały ze sobą trochę morza i przywiozły słodkich kamyczków wodnych, rybki-ciasteczka, cukierki „raki” i oczywiście słone kruche ryby.

Po przedstawieniu wszystkich rodzin uczestnicy bawili się w różne gry i tańczyli na dyskotece.

Na koniec karnawału odbyło się wręczenie prezentów. Za najlepsze kostiumy nagrody otrzymali zuchy „Krasnoludki”. Za najlepszą potrawę wynagrodzenie dostali chłopacy „ Krakowiacy” ze Zdołbunowa. „Buruty” byli najlepsi  w tańcu. No  a dziewczyny  „ Nimfy wodne” dostały prezenty za najlepszą scenkę.

Dziękujemy wszyscym, kto brał udział w karnawale. A także rodzicom, którzy pomagali swoim dzieciom w przygotowaniu. I mamy nadzieję, że zobaczymy się nastepnego roku na takiej samej imprezie znowu.

Dh. Wiktoria Radica

Zdjęcia Żanna Pawłuś

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s