DMB i Turniej Siatkówki – Ontario 2012

Mississauga, Ontario, 25 lutego

Dnia 25-go lutego, Hufce Karpaty, Pieniny i Watra z Ontario oraz Hufiec Orlęta z Montrealu zebrali się razem na doroczny turniej siatkowki z okazji Dzien Mysli Braterskiej.

Turniej odbył się w Port Credit Secondary School w Mississauga, Ontario. 50 drużyn siatkarskich z 20 drużyn harcerek i harcerzy przyjechali z wszystkich kątów Ontario aby zagrać, spotkać się z kolegami i koleżankami z innych miast, i spędzić ten ważny dzień razem.  Były drużyny z Toronto, Mississauga, Brampton, Etobicoke, Scarborough, Oshawa, Milton, Burlington, Hamilton, Kitchener-Waterloo, i nawet z dalekiego Montrealu. Dzień sie zaczął o 9:00 rano kiedy wszystkie jednostki musiały zarejestrować swoje drużyny na turniej.


(rozpoczęcie dnia)

Rozpoczęliśmy dzień modlitwą i hymnem harcerskim.  Bardzo kolorowo było na sali gimnastycznej – wszystkie jednostki miały swoje koszulki i wielu miało plakaty by kibicować swojej drużynie.  Turniej był podzielony na 3 grupy wiekowe – Młodsi (10-13), Starsi (14-15), i Wędrownicy (16+).  Refereci sportu z hufcóww Karpaty i Watra zorganizowali cały turniej a instruktorzy i instruktorki pomagali przez cały dzień pilnując salę gimnastyczną, jako sędziowie i sprzedawali jedzenie i picie podczas dnia.  Drużyny grały “Round Robin” a potem najlepsze 4 druzyny wstapili na pół-finał a potem final.  Bardzo głośno było na sali i można było czuć entuzjazm i duch harcerski podczas każdegp meczu i przez cały dzień.

Poziom siatkówki był bardzo wysoki ale niestety wszystkie druzyny nie mogą wygrać.  Po finale rozdaliśmy wszystkie nagrody.  Drużyny od szoótego do drugiego miesjsca dostali “ribbons” a pierwsze miejsce dostali medale i puchar.  Ze strony harcerzy wygrały drużyny ze szczepów “Baltyk” i “Podhale” a ze strony harcerek wygrały szczepy “Wieliczka” i “Szarotki”.

Po turnieju wszyscy na pewno byli bardzo głodni i czekało na nas “Spaghetti Dinner” w kafeterii. Kolacje przygotowali rodzice z KPH Rzeka i Podhale, wozili na miejscu KPH Milton i Podhale, a podali jedzenie rodzice z KPH Szarotki.  Kolacja byla bardzo smaczna i dziękujemy wszystkie koły za współprace i pomoc przez cały dzien. Po kolacji wrociliśmy na sale gimnastyczną by ukonczyc nasz dzien kominkiem harcerskim.  Na rozpoczecie kominku, jedna osoba z każdego miasta wyszła na środek gdzie ciagneli za jeden długi sznur i zrobili krąg wokół ogniska. Krąg ten symbolizował naszą łączność nie tylko z wszystkimi drużynami i szczepami w Kanadzie ale też z wszystkimi harcerzami, harcerkami, skautami i skautkami po całym świecie ktorzy tez obchodzą Dzień Myśli Braterskiej.  Dolaczyli do nas podczas kominku sporo starszych instruktorów.  Zawsze jest kominek instruktorski z okazji DMB a w tym roku chcieli zlaczyc razem z nami.

Kominek byl bardzo udany, pelen spiewu, zabaw i okrzykow – wspaniale zakonczenie wspaniałego dnia.

Pwd Robert Wołoch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s