Bazie, grat i kwiatki z papieru: Niedziela palmowa w Hamilton

Hamilton, Ontario, 29 marca 2012

Jak co roku, wędrowniczki i wędrownicy ze szczepow Wisla (Druzyna Syrena) i Dunajec (Druzyna Albatross) z Hamiltonu ułożyli i udekorowali bazie na Niedzielę Palmową. Tradycyjnie składaliśmy bazie w naszej harcówce więc w tym roku zrobilismy trochę inaczej.

W poprzednim tygodniu, w domu Państwa Pasionek (babcia i dziadzio naszej szczepowej), przygotowaliśmy wszystkie dekoracje (kwiatki z papieru, itd). A wiec tylko zostało wszystko razem ułożyć: kwiatki, bazie  i palmy. Babcia druhny Reni pokazała nam jak dokładnie robić kwiatki z papieru i wszyscy się czegoś nowego nauczyli. Zawsze jest tak, że ktoś nie może być na zbiórce, ale tym razem przyjechali wszyscy!

4 godziny, 15 osób i ponad 150 bazi później; byliśmy znowu jak jedna duża rodzina. Tak, każdy pracuje albo chodzi do szkoły, ale warto jest poświęcić ten czas razem jako szczepy. Takie spotkania i zbiórki są nie tylko zabawne ale i bardzo ważne w harcerstwie – widać,  że coś się dzieje i że robimy coś dla Polonii w naszym mieście i że podtrzymujemy polskie tradycje.

W Niedzielę Palmową harcerze i harcerki z obu szczepów zebrali się razem przy kościele Św. Stanisława Kostki żeby sprzedać bazie.  W naszej parafii jest jedna msza w sobotę  a w niedzielę są cztery.  Staliśmy cały dzień– czasami w deszczu pod parasolami ale z uśmiechniętymi twarzami i dzieląć  naszą  pracę ze wszystkimi.  Myśleliśmy,  że może nie uda nam się sprzedać wszystkich bazie bo nie tylko zaczęło padać ale i nawet było troche gradu!  Wbrew przewidywaniom wszystko poszło przed ostatnią mszą.  Pieniądze , które zebraliśmy przeznaczymy na cele kościoła - parafia nasza obchodzi w tym roku 100-lecie i pomagamy w jakikolwiek sposób możemy. Dziękujemy całej Polonii w Hamilton za poparcie nas i naszego kościoła.

Robert Woloch i  Nina Kopańska

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s