Z Bristol do Blaise Castle

Bristol, Anglia, 13 maja 2012

Po tylu tygodniach ulewy perspektywa słońca wydawała się odległa, ale byliśmy dobrej nadzieji i piękna słoneczna pogoda nam dopisała w niedzielę 13go maja.  Harcerze i harcerki w Bristolu wybrali się na wędrówkę wypełniona zajęciami w piękny teren Blaise Castle.


Drużyna harcerek i drużyna harcerzy połączyły się tworząc dwie grupy które konkurowały ze sobą w odnalezieniu miejsc na mapie.  Dwugodzinna trasa obejmowała gory i doliny, mokradła i pole.  Młodzież ćwiczyła zrozumienie mapy i jej orientację i zapoznawała się z historią, zabytkami i przyrodą tego miejsca.  Piesek Coco im chętnie towarzyszył.

Zuchy które w tym czasie  przerabiają sprawność Ekoludka, celem którego jest poznanie przyrody, współżycie z naturą i szanowanie swojego środowiska, też mieli swoją przygodę w lesie i w dolinie przy rzeczce na terenie Blaise Castle.  Szóstki szły zaznaczoną na mapie trasą która również była zaznaczona wstążkami, szukały plakaty przy których znajdowały hasło i dostawały zadania do przerobienia na tematy poznawaniu kwiatów, ptaków, tropy zwierząt, wykreślanka drzew oraz mapę gory zamkowej na której zaznaczały obiekty znalezione w pobliżu zamka.

Pod koniec dnia i po bogatym programie w Blaise Castle, wszyscy pojechali do Domu SPK w Bristolu gdzie wyjątkowo wesoły kominek ogarnął zuchów, harcerek, harcerzy, gości instruktorki oraz rodziców i sympatyków harcerstwa z naszego terenu.  Wszyscy się świetnie bawili.

Wzruszającą gawędę udzieliła Druhna hm Ewa Petrusewicz z Bath, pierwsza hufcowa Hufca Pomorze i członkini Komendy Chorągwi Wielkiej Brytanii, która nas odwiedziła w towarzystwie kolejnej dawnej hufcowej Druhny hm Dzidki Żukowskiej z Trowbridge.  Pożegnaliśmy Druhnę przew Justynę Jagocką która po kilku miesięcznym pobyciu w Bristolu wraca na stałe do Polski.  Gratulujemy także naszemu Druhowi Drużynowego Robertowi Chomnickiemu, za niedawno zdobyty stopień instruktorski Przewodnika.

Jesteśmy dumni że w tak krótkim czasie, bo dopiero od września 2011r., ruch harcerski w Bristolu tak żywo się odtwarza i się rozwija. Teraz chcemy nowopowstałą Koło Przyjaciół Harcerstwa włączyć do akcji. i szykujemy całą naszą młodzież, już liczącą koło 50 osób, na wspaniałą akcję letnią i dalsze przygody harcerskie.

Grażyna Kowalewska przew

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s