Harcerski dzień piłki nożnej w Melbourne

Melbourne, Australia, 20 maja 2012.

Harcerska brać rozpoczeła dzień piłki nożnej Hufców “Podhale” z Melbourne spotykając się na mszy świetej w Essendon by wspomnieć naszego kolegę w pierwszą rocznicę jego śmierci. Nasz druh Piotrek kochał piłkę nożną, i wiele razy nam wspominał o zorganizowaniu dnia piłki noznej.


Po raz drugi zorganizowano dzień piłki nożnej w domu Polskim w Albion dla naszej młodzieży harcerskiej z pomocą klubu Western Eagles, dla których grał druh Piotrek. Harcerki i harcerze oraz zuchy zaczeli  wspólnym obiadem, po którym drużyny miały czas zaprezentować zadania o stadionach  na których bedą rozgrywane mistrzostwa Europy w tym roku.

Następnie był czas na rozgrzewkę na treningu.  Zorganizowno różne ćwiczenia i gry by młodzież nabrała umiejętnośći do rozegrania meczu pomiedzy sobą. Widać było że mamy wiele  utalentowanych graczy w naszym gronie, może nawet przyszłych reprezentantów w lidze!  Kibicowali nam rodzice.

Był to piękny dzień pełen usmiechów i radości dla wszystkich. Pogoda nam także dopisała!

Dziękujemy Markowi i Maćkowi z klubu Western Eagles za ich pomoc w przeprowadzeniu treningu i meczu tego dnia.

Dnia 15go lipca, nasi harcerze i harcerki z Melbourne biorą udział  w biegu charytatywnym ‘Run Melbourne’. Tworzą ekipę ‘Run for Piotrek’ i bedą uczestniczyli w 5km – 10km maratonie.  Zbierają pieniądze na cel ‘ The Heart Foundation’. Szczegóły biegu i sposobu wsparciu nas w imię pamieći Druha Piotrka można zobaczyć na stronie: http://runmelbourne.everydayhero.com.au/run_for_piotrek

Czuwaj!

Irena Kutypa pwd.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s