Biwak z „Jubileuszową” niespodzianką…

Ullsthorpe, Leicestershire, Anglia, 2 – 4 czerwca 2012

Po tygodniu wielkich upałów przyszedł „bank holiday weekend” no i oczywiście to znaczy deszcz! Ale to nam nie przeszkodziło, harcerki z hufca Mazowsze wyjechały na biwak do Ullsthorpe, Leicestershire…

Mimo deszczu  i chmur  przerabiałyśmy sprawność lekkiej stopy więc bawiłyśmy się na dworze w przeróżne gry i zajęcie. W sobotę przyszła wiadomość że przyjeżdżają do nas bardzo ważni goście więc musiałyśmy na krótki czas przerwać nasze zajęcia i poćwiczyć naszę postawę, dobre maniery i ukłony. Alarm mundurowy został zwołany i wszystkie harcerki błyskawicznie się przebrały.

W ten jubileuszowy i bardzo zajęty dla nich, weekend przyjechali do nas Królowa Elżbieta II wraz ze swoim mężem Księciem Filipem. Przywitali się i porozmawiali z każdą harcerką i potem usiedli z nami do tradycyjnej Angielskiej herbatki i tzw scones z dżemem i smietanką. Królowa była bardzo „gracious” a Książe Filip jak zwykle nie poprawny politycznie, tormentował harcerki. Niestety Królewska para musiała wracać do Londynu na  dalsze obchody jubileuszowe ale bardzo im się podobało na naszym biwaku.

Druhna Kasia Migda

Jedna odpowiedź na “Biwak z „Jubileuszową” niespodzianką…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s