Zdobywamy sprawności – poszerzamy zdolności: Harcerki z Pilicy

Ealing, Londyn, czerwiec 2012

Harcerki  z drużyny Pilica, Hufiec Bałtyk, przerabiały w ostatnim okresie sprawność Przewodniczka po Mieście

W związku ze sprawnościąbyły 3 wycieczki – pierwsza – za zaproszeniem samego burmistrza – do gminy Ealing’u (dzielnica Londynu). Tam miałyśmy okazję rozmowy z burmistrzem iwizyty w jego gabinecie i sali obrad. Druga wycieczka była do Pitzhanger Manor (19sto wieczna willa na Ealing’u) a trzecia wycieczka 19ego maja, do MadameTussaud – galeria figur woskowych w centrum Londynu.

Pojechałyśmy razem kolejką po polskiej szkole.W galerii podziwiałyśmy wolnym chodem, jak bardzo realistycznie wyglądaływszystkie figury. Nawzajem starsze i młodsze harcerki, jak i te z różnymizainteresowaniami rozróżniałyśmy wszystkie postacie, chociaż niektóre dalej sąnam nie znane! Oczywiście nie ma wycieczki do Madame Tussaud bez pytaniapostaci woskowej kto ktoś jest lub czy może się troszeczkę przesunąć żebyśmyprzeszły – takie było zainteresowanie, takie tłumy! Na jednej sali był opis pracy Madame Tussaud i jak tworzą postacie woskowe.

W drodze powrotnej przy stacji Baker Streetzobaczyliśmy pomnik słynnego detektywa Sherlock Holmes. Bardzo ciekawa byłanasza wypraw i wszystkim harcerkom się bardzo podobała, i teraz one nie cierpliwieczekają na następna wyprawę.

Czuwaj!

Amanda Dzierżanowska
Drużyna ‚Pilica’, Ealing (Londyn)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s