Bieg na stopien H.O. w Bronte Creek Provincial Park

Burlington, Ontario, Kanada, 2 czerwca 2012

2-go czerwca, zebrali się wędrownicy z hufców Karpaty i Pieniny w Bronte Creek Provincial Park, Burlington, Ontario (w Kanadzie), aby odbyć bieg na stopień Harcerza Orlego.


Komisja prób na H.O. przy Hufcu Karpaty zorganizowali bieg, razem z hm. Andrzejem Mahut który już od kilku lat przygotowuje stacje i lubi widzieć jak harcerze przeżywają ten bieg. Dla większosci jest to najtrudnieszy bieg na którym byli. Ci nowi instruktorzy którzy przeszli ten bieg kilka lat temu z tym zgadzac się zgadzają.

Jak druh Mahut wita wszystkich na rozpoczęcie biegu, zawsze mówi że hasło biegu jest „Life is tough. It’s tougher if you’re stupid”. Harcerze muszą pokazać swoje umięjetności i wiedze harcerską, że mogą poradzić sobie z trudnymi zadaniami i że mogą w patrolu dobrze pracować.

Zaczęliśmy bieg o 9-tej rano i trwało prawie cały dzień (czasami w deszczu). 5 patroli harcerzy mieli ciekawe zadania na wszystkych stacjach i na całej trasie biegu: Mapy zrobione w krzyżówkach, instrukcje do następnej stacji które wisiały na drzewie w stylu „mobile”, stacja gdzie ćwiczyli pierwszą pomoc i różne inne. Kilka patroli nawet zgubili się od czasu do czasu ale bieg skonczył się wieczorem przy barbecue gdzie harcerze mogli sobie opowiadać o swoich przezyciach.

Napewno wszyscy wrócili do domu zadowoloni i zmęczeni! Dziękuje wszystkim instruktorom i wędrownikom którzy pomagali podczas biegu przy prowadzeniu stacji czy na rowerach jako „route Marshalls” między stacjami.

Pwd Robert Wołoch

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s