Wędrówka przez South Downs wędrowników z Brighton

Shoreham, Findon, Angmering Park, Arundel, Amberly, 19 i 20 maja 2012

Pierwsza wędrówka zastępu wędrowniczego, licząc 8 plus opiekun, wyruszyła zrana na dwudniową wędrówke przez South Downs licząc 31km. Wędrowka była oparta na zasadach „Brązowej Szyszki” wedrowniczej.


Od najmłodszego uczestnika po komende wszyscy przeszli trase bardzo zadowoleni, zmęczeni i chętni do następnej wędrówki! Przeszliśmy wzdłuż South Downs, każdy patrol (po dwóch w patrolu) samodzielnie nawigował oddcinek około 3 do 4km. Nie obeszło się bez zabłądzenia, no ale na błędach człowiek sie uczy!

Przeszlismy przez miasteczko Findon, gdzie nabralismy wody. Po drodze patrole dostaly pusty baniak i musialy znalesc wode, aby go napelnic na trasie i doniesc do obozu. Nocowalismy w Angmering Park Estate w lesie, gdzie rozbilismy biwak, zjedlismy kolacje, a na koniec dnia zasiedlismy dookoło kominka wedrowniczego, podczas ktorego pomiedzy piosenkami dyskutowalismy o wycieczce, przezyciach, o tym czego nowego sie nauczylismy i co harcerstwo wnioslo do naszego zycia. Na pozegnanie dnia zaspliewalismy idzie noc po czym rozeszlismy sie do namiotow. Nastala cisza nocna, kazdy padl, zasnelismy bardzo szybko. Rano pobudka o 08:00 (nie ma lekko) sniadanie, pakowanie namiotow, sprzatanie terenu i maskowanie, tak aby nie pozostawic sladow biwakowania.

W drugim dniu wedrowki przeszlismy przez Arundel, gdzie patrole poszly na zwiad historyczny o katedrze. Po odpoczynku ruszylismy dalej pod strome gory, zjedlismy obiad, a potem ostatni odcinek na stacje kolejowa w Amberly, gdzie nasza wedrowka sie skonczyla. Wsiedlismy w pociagu do domu….. do nastepnego razu 🙂

Czuwaj!

Wojciech Bernasinski, HRp
p.o. druzynowy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s