Zuch jest dzielny! 5 km bieg – i to tylko początek!

Melbourne, Australia, Niedziela 15 lipca 2012

Zimnego ranka niedziele 15 lipca w centrum miasta Melbourne, zebrało się około 2600 zawodników którzy wybierali się na biegi różnych długości w „Run Melbourne”. Między nimi znalazł się 9cio letni Sebastian (Berezowski) Dobbs, syn dhny Sary Berezowskiej, a wnuk dhny Teresy Berezowskiej.


Młody Sebastian, zuch z gromady „Dzieci Podhala” z South Melbourne, postanowił pobiec 5 kilometrów aby zebrać fundusze dla chorych dzieci, poprzez wsparcie organizacji „Make a Wish Foundation”. Oglądając program w którym ogłaszali sposoby w które ta organizacja pomaga chorym dzieciom, zdecydował sam że chce też pomóc tym dzieciom, ponieważ i Sebastian i jego mała siostrzyczka są zdrowi. Postanowił zebrać AUD 1,500 i rozpoczął ćwiczenia i przygotowania.

Wspomagali mu przyjaciele i rodzina w Australii i Kanadzie i zebrał aż AUD 3775.00.  Sebastian ćwiczył i przygotowywał się z mamą i tatą, a mama Sarah zawiadomiała wszystkich o postępach, jak daleko i w jakim czasie już przebiegł, oraz ile już zebrał. Cała rodzina (z Australii) wybrała się na zawody, chociaż w ostatnich dniach Sarah musiała się wycofać. Ale Sebastian, wraz z tatusiem i 12 miesięczną siostrzyczką Echo, przebiegli 5ciu km-ową trasę w dostatecznym czasie. (Sebastian zaliczył 34.44 minut) na przebieg 5km.) Sebastian właściwie przebiegł dalej niż 5km ponieważ musiał omijać innych którzy nie biegli, ale szli trasą. Z dalekiej Kanady także kibicowała rodzina i przyjaciele Kanadyjscy. Wszyscy czekaliśmy niecierpliwie na wynik i zdjęcia.

Zmęczony ale zadowolony po trasie, Sebastian już się przygotowuje do następnych biegów. Postanowił tym razem że przebiegnie 10km (w pażdzierniku) bo już umie biegać 5km. Czekamy na dalsze osiągnięcia naszego dzielnego zucha, i gratulujemy osiągnięć dotychczasowych.

Sebastian – Zuch na Piątkę!

 

Jedna odpowiedź na “Zuch jest dzielny! 5 km bieg – i to tylko początek!

  1. Gratulacje dla Sebastiana!!!

    Mała uwaga związana z liczbą uczestników. Zawodników było
    26 000, a nie 2 600.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s