Wieści z Chicago

Chicago, wrzesien 2012

Czuwaj wszyscy!

Po kilku miesiacach harcerstwo z Chciago się odezwało na Czuwaj Blog! Może trochę o nas tutaj w Chicago. Jesteśmy jedną z największych grup harcerskich w Stanach Zjednoczonych. Mamy hufiec męski “Warta” i hufiec zenski “Tatry”. Mamy 6 drużyn meskich, jędną drużnę wędrowniczą, a także mamy swój ośrodek harcerski z którego korzystamy…


W tym roku Chorągiew Harcerzy USA swiętuje 60 lat i tez będzie zlot harcerzy z USA w naszym ośrodku w Crivitz, WI w Camp Norwid. Rok harcerski u nas rozpoczął się bardzo szybko i szczęśliwie. Harcerze od razu rozpoczęli zbiórki w drużynach ze swoimi tematami, które są różne, jak: Grecy, barbarzyńcy I Hussaria. Nasi harcerze przygotowują się teraz do turnieju piłki nożnej. Nasi wędrownicy przygotowują sie do zlotu światowego w Kanadzie.

Jako hufiec, jak co roku na początku września mszą swiętą polową otworzylismy nasz rok harcerski. W parku pod Chicago spotkali się wszystkie jednostki harcerskie wraz z rodzinami pod patronatem Obwodu Harcerskiego Chicago. Po Mszy Św. i odprowadzeniu pocztów sztandarowych, apelach poszczególnych hufców, mielismy poczęstunek przygotowany przez nasze niezawodne KPH.
Co roku pewna część naszych zuchów przechodzi w szeregi harcerskie, nazywamy to „pasowaniem”. Tak jak w dawnej Polsce pasowano giermków na rycerzy, tak i teraz my używając miecza pasujemy zuchów na harcerzy. Nasz hufcowy Hm.Zygmunt Figol pasował nowych harcerzy w naszym Domu Harcerskim w Chicago. Po pasowaniu oczywiście były gry i zabawy oraz poczęstunek fundowany przez Hufiec.
Pozdrawiamy sedrecznie harcerskim”Czuwaj!”

Pwd. Tomek Brodowski, Namiestnik Harcerzy
Pwd.Tadeusz Napierała, Sekretarz Hufca

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s