Wielka wystawa – „Rzeczpospolita VII. Zakamarki ziemi lubuskiej”

Zdołbunów, Ukraina, 26 października

„… Przyjdzie rostań czas i  nie będzie nas
Na polanie tylko pozostanie po ognisku ślad…”

Tak zaczynają się słowa jednej harcerskiej piosenki, która zawsze jest śpiewana na zakończenie obozu. I tak to jest naprawdę – po spędzeniu trzech tygodni w lesie, gdzie jest szumno i wesoło, pozostają tylko ślad od ogniska i wyteptane ścieżki…


Swymi wrażeniami i przeżyciami zechcieliśmy podzielić z ludźmi, zwłaszcza młodzieżą miasta. Dla tego zogranizowaliśmy foto-wystawę na temat obozu, która i nazywała się jak i sam obóz „Rzeczpospolita VII. Zakamarki ziemi lubuskiej”.

Dla czego VII, zapytacie wy? Bo już po raz siódmy robimy wspólny obóz z naszymi przyjaciółmi harcerzami z Polski.

26 października 2012 roku w Bibliotece Rejonowej miasta Zdołbunów odbyła się prezentacja foto-wystawy. Wszystko nosiło harcerski charakter, ponieważ prezentację zrobiliśmy jako kominek. Dla harcerzy z 18 ZDH „ Skała” i harcerek 29 ZDH „ Horyzont” było przyjemnie podzielić się wrażeniami z obozu.

Zaprosiliśmy na ten kominek i zuchów z 1 ZGZ „ Leśne przyjaciele”, żeby mogli wspólnie przeżyć nasze przygody. Dziękujemy  naszym rodzicom, którzy pszyszli nas podtrzymać. A zwłaszcza dziękujemy gościom – uczniom i nauczycielom szkół miejskich, którzy przyszli  wziąć udział i pooglądać wystawę.

Gościliśmy też i poważnego gościa z Konsulatu RP w Łucku pana Piotra Apostolidis. Serdecznie dziękujemy Panu za obecność wśród nas i przyjemne rozmowy.

Kulminacją tego spotkania był występ duetu bandurystek „ Kresowe odgłosy”, który działa przy Kulturalno-Oświatowym Centrum im. T.Czackiego w Zdołbunowie. Z okazji przybliżającego się święta Dnia Niepodległości zaprosiliśmy pań, żeby pośpiewały nam trochę piosenek
patriotycznych, ukraińskich i poezji śpiewanej, co nadało temu kominku uroczystego kształtu. Zaczynając od „Roty” M. Konopnickiej i kończąc piosenkami żartobliwymi, otrzymalismy masę pozytywnych emocji.

Wiktoria Radica
Drużynowa 29 ZDH „ Horyzont”
im. Św. Teresy z Lisiuex

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s