Biwak Węzeł Przyjaźni 3 na Kaszubach kanadyjskich

Stanica Bucze, ‚Kaszuby’, Kanada , 5 – 8 października, 2012

Od piątego do ósmego października, 2012 roku odbył się biwak pionierski na stanicy Bucze na Kaszubach . Był to trzeci Biwak tego typu , zwany jako Biwak “Węzeł Przyjaźni 3”. Biwaki te są zorganizowane przez referaty harcerek i wędrowniczek przy Chorągwi Harcerek w Kanadzie. Byłyśmy przywitane zimnym jesiennym powietrzem, ale szybko przyzwyczaiłyśmy się do klimatu kaszubskiego.


Przez te cztery dni żeśmy się wiele nauczyły na temat przetrwania w trudnych warunkach w naturze. Nauczyłyśmy się jak wiązać rożne węzły, które mogłyby się przydać w chwilach nagłych wypadków. Było to wyjatkowe doświadczenie. Nie tylko się wiele nauczyłyśmy, ale to również była szansa aby się zapoznać z harcerkami z rożnych szczepów i hufców, i aby zawiązać nowe przyjaźnie. Również najadłyśmy się indykiem (100 osób na obiedzie zjadło 4 indyki, 20 sałat, 10kg ziemniaków i 15 szarlotek), aż się załamał pomost, na którym stałyśmy przy pozowaniu do zdjęć!

Ten biwak by się nie udał bez wspaniałej komendy, która nam zapewniła doskonały biwak. Komenda ciężko pracowała przez cały biwak i bez niej ten program by się nie odbył. Biwak również by się nie udał bez pana Dave Harris z Base General Safety OfficeCFB/ASU Petawawa, który nas uczył przez cały biwak i dzielił się swoimi ciekawymi doświadczeniami. Bez ich ciężkiej pracy biwak nie byłby taki sam. Dziekujemy tez ojcowi Jozefowi, który przyszedł do nas w niedziele odprawić Msze Świętą. Była to też szansa aby zobaczyć piękne barwy jesienne na Kaszubach. Jest to biwak, który będę pamiętała na reszte życia i to co się nauczyłam przez te cztery dni pozostanie ze mną w przyszłości i pomoże mi przy obozowej pionierce.

Czuwaj

Michasia Woznowski, och
Szczep Szarotki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s