Rajd Niepodległości ZHPnL 2012

Niemież, Litwa, 16-18 listopada 2012

16 listopada był bardzo czekany dzień, a więc 17:08 wszystkie drużyny ze Związku Harcerstwa Polskiego na Litwie z uśmiechami na twarzy już czekali na autobus do Niemieża.
Bardzo przyjemnie kadra rajdu nas przywitała w szkole, rozlokowaliśmy się i nagle słyszymy gwizdek!! To był znak, że czas na apel, ubraliśmy się w swoje mundury i wyruszyliśmy z dumą na apel…


Po apelu udaliśmy się na kominek, podczas którego każdy patrol musiał przedstawić pracę domową i każdy patrolowy musiał być w stroju dowódcy wojskowego. Było naprawdę superowa atmosfera każdy harcerz, harcerka mogli poczuć się, że są w 1918 roku i mogą cieszyć się wolnością i dumą, że są Polakami!

Prace domowe były oryginalne i ciekawe. Po kominku zawiązaliśmy krąg i poszliśmy spać bo czekał na nas następny dzień – ciekawy, oryginalny, potrzebujący wytrwałości.
17 listopada – dzień nowych przygód i wysiłku! Nastąpił czas, aby wyruszyć na grę, każdy patrol wyruszał na grę w rożnej kolejności. A więc otrzymaliśmy mapkę i wyruszyliśmy na punkty. Każdy punkt był inny i ciekawy. Trzeba było zrobić samolot lub tak jakiś transport, aby przetransportować w nim jajko i się nie rozbiło, z danych słow spontanicznie ułożyć bajkę i zagrać różne role, zbić kręgle, strzelać z broni i odpowiadać na pytania związane z harcerswem oraz pokonywać tory przeszkód. Było super cós takiego wybrobować i to zostanie zawsze w pamięci. Po grze na nas czekała bardzo pyszna i smaczna kolacja. Po kolacji odbył się kominek, na którym gościli posłowie Sejmu oraz Senatu Rzeczypospolitej Polski, kwatera główna ZHP na Białorusi oraz nasz przewodniczący hm. Adam Błaszkiewicz i naczelniczka Organizacji harcerek pwd. Joanna Mikulska. Na zakończenie kominka druhowie z wędrowniczej „Czarnej Trzynastki” przedstawili filmik zapraszający po kominku na słodki stół. Filmik był bardzo oryginalny i gdyby by była możliwość to wręczylibyśmy dla druhów nagrodę Oscara.

Po kominku udaliśmy się na słodki stół, było niesamowicie smacznie, każdy napchał swój brzuszek słodyczami, a szczegolnie chcę wyróżnić druha pwd. Daniela Daszkiewicza z wędrowniczej Czarnej Trzynastki, druh upiekł niesamiwicie smaczny pieróg.

18 listopada -dzień oczekiwania kto wygrał rajd?
Po śniadaniu odbyła się Msza św. w auli szkoły, a po mszy – apel i nareszcie już wiemy kto zwyciężyl rajd Niepodległości 2012!! Wyróznienie otrzymały druhny z 13WDH-ek „Czarna Trzynastka” im. Maryny Grzesiakowej, a zwyciężyli 1SzDH „Burza” oraz 13WDW-ów „Czarna Trzynastka” Gratulujemy zwycięscom!
A także dziękujemy organizatorom tego biwaku za ich wysiłki i wytrwałość. Dziękujemy dla dyrekcji szkoły w Niemieżu za takie ciepłe przyjęcie.
A więc drodzy harcerze służmy Prawdzie, Dobru i Pięknu!

Dh drużynowa Wiktoria Owczarowa wędr.pr
13WDH-ek”Czarna Trzynastka”im.Maryny Grzesiakowej

Fot. Romuald Dadeło

Jedna odpowiedź na “Rajd Niepodległości ZHPnL 2012

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s