Czuwaj Irlandio! Szkolenia ZHP

Donore (Newgrange) Irlandia, 24-25 listopada

Mam ogromne szczęście uczestniczyć w czymś niezwykłym. Niepowtarzalnym. Czymś, co pozwala mi mieć świadomość, że jestem potrzebna. CZYMŚ, co sprawia, że czuję dumę. Dumę, że jestem Polką. Kiedy dowiedziałam się o stworzeniu drużyn harcerskich na terenie Dublina, nie wyobrażałam sobie, że może mnie tam zabraknąć. Chciałam być od początku. Tworzyć coś wspaniałego. Nie sądziłam, że uda się nam aż tak! Już nie tylko na terenie Dublina, ale również Cork, Galway i Waterford utworzone zostały jednostki, które z otwartymi ramionami przyjmują chętnych. Z wielka radością ogłaszam, że Związek Harcerstwa Polskiego na terenie Irlandii ruszył i już nic go nie zatrzyma!

2012.11 Irlandia kurs3


Przygotowania były od czerwca, zbiórki od września, stworzyliśmy prężnie rozwijające się drużyny, które (ku naszej radości) stale się powiększają! Kadra, to ludzie pełni pomysłów, dla których harcerstwo jest już nie tylko pasją, a stylem życia. Wielu z nas posiada doświadczenie wyniesione z czasów działalności w Polsce, ale wciąż jesteśmy głodni wiedzy J Przykładem tego jest szkolenie przeprowadzone przez kadrę szkoleniową z Głównej Kwatery ZHP w Londynie, które odbyło się 24-25 listopada w Donore (Newgrange), a przewodził mu hm. Leszek Żelazowski. Przeszkolonych zostało 17 członków kadry z Dublina, Cork i Waterford.

Warto również zaznaczyć, że 16-18 listopada byliśmy reprezentowani na X Zjeździe Ogólnym ZHP w Aylesford, Kent (Anglia). Reprezentował nas dh Tomasz Kostienko, współzałożyciel i szczepowy drużyn w Dublinie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wspólnie z nami spędzać aktywnie czas na zbiórkach, biwakach i obozach! Zachęcamy do przyłączenia się do działających już jednostek w Dublinie, Cork, Waterford i Galway oraz zakładać nowe drużyny w kolejnych miastach. Dzieci w wieku 4-7 lat harcować mogą w Gromadce Skrzatów, od 7-10 lat w Gromadzie Zuchowej, od 10-15 lat w Drużynie Harcerskiej, natomiast każdy, kto ukończył 15 lat mile widziany jest w Drużynie Wędrowniczej. Poszukujemy także członków kadry! Jednym słowem: czekamy na każdego, kto zechce rozpocząć swoją harcerską przygodę! Gwarantujemy dobrą zabawę dla dzieci, serię szkoleń dla kadry, biwaków, obozów i wiele innych atrakcji! Naszym celem jest aktywna działalność, powiększanie już istniejących i zakładanie nowych drużyn po to, aby poprzez kontynuowanie tradycji harcerskiej dbać o polską tożsamość oraz integrację. Zgłoszenia wysyłać można do dh Tomasza Kostienko (przedstawiciel ZHP na Irlandię) Kontakt:  info@zhp.ie  tel. 00 353 85 126 1081. Do zobaczenia na harcerskim szlaku! Czuwaj!

pwd Monika Kowalska HO
Zdjęcia: Przemysław Janiak, Tomasz Kostienko

2012.11 Irlandia kurs5

2012.11 Irlandia kurs2

2012.11 Irlandia kurs7

2012.11 Irlandia kurs1

2012.11 Irlandia kurs4

Jedna odpowiedź na “Czuwaj Irlandio! Szkolenia ZHP

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s