Mini Złaz „Maid Marion i Robin Hood”

Walesby, Anglia 23-24ego Listopada 2012r.

Wędrownicy i Wędrowniczki z Chorągwi Brytyjskiej zjechali się w piątek wieczór na coroczny mini-złaz „Nowy Szczyt”. Walesby to małe miasteczko na brzegu Sherwood Forest, gdzie za dawnych czasach Robin Hood wraz z kompanami zamieszkiwał i walczył przeciw despotycznemu szeryfowi z Nottingham. Temat złazu, z tego powodu, był „Księże Złodziei”. Patrole były mieszane (wędrownik z wędrowniczką i konkurowali o wynagrodzenie tytułu  „Maid Marion i Robin Hood”.


W piątek wieczór, niektórzy bardzo późno przyjechali, przywitaliśmy się i były gry i zajęcia z okazji Andrzejek. Na przykład, każdy uczestnik napisał 3 imiona (ludzie którzy im się ‚podobają’) na kartkach papieru, które położył pod poduszką… Podobno, po słodkim śnie, wyciąga się jedną kartkę z pod poduszki i ta osoba ma kiedyś zostać twoim mężem lub żona.

W sobotę rano, po śniadaniu, dwie drużyny wymaszerowały na całą dniowa wędrówkę po okolicy Sherwood Forest. Spotkaliśmy się na rendezvous w lesie aby zagotować obiad i zagrać w nową grę „Kije łamo-bije”. Odbył się także konkurs stawiania namiotu w deszczu, zanim drużyny poszły dalej na swoje trasy.

Wieczorem wrócili wszyscy przemoknięci… i z workami pełnymi pokrzywami. Wieczorem  nauczyliśmy się robić sznurek z tych pokrzyw i z powodu deszczu odbył się kominek wędrowniczy na sali.

Rano, w niedziele, odbył się konkurs strzelania z łuku i każdy patrol brał udział w nagraniu filmu… zobaczcie go poniżej.

Przy zakończeniu złazu, rozkazem ogłoszono że punktacje, razem z tytułem „Robin Hood i Maid Marion”  wygrał patrol 4: druhna Iza Peplinska (Hufiec Kaszuby) i druh Timuś Kellet (Hufiec Szczecin). Wygrali, także, wielki honor ubierania się jako bohaterzy  na zdjęcie zakończenia. Konkurencja była bliska… cztery patrole najlepsze były rozdzielone przez tylko 3 punkty.

Weekend był dobrze udany i spędzony w dobrym duchu… i przy okazji wędrownicy i wędrowniczki z Chorągwi nawiązały kontakty i przyjaźnie przed zlotem okręgu gdzie, mamy nadzieje wszyscy znów spotkamy się!

Czuwaj!

A Holesz phm
R Jankowski phm

Komendanci Zlazu

2 myśli na temat “Mini Złaz „Maid Marion i Robin Hood”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s