1 Turnus Kursu Harcmistrzowskiego – Wielka Brytania

Fenton, Lincolnshire ​28-30 września 2012
Stuk Puk… Kto tam? Czy to instruktorzy?

Wciąż zadajemy sobie pytania: Czy chcę zdobywać dalsze funkcję i stopnie w organizacji? Czy mam chęć sie samodoskonalić? Czy chcę zostać kimś ważnym i potrzebnym? Nasuwa się tylko jedna odpowiedź. Kurs Harcmistrzowski!

2012.12 Kurs HM 4

Instruktorzy z Wielkiej Brytanii nie dawno mieli okazję uczestniczyć w pierwszym turnusie kursu. Odbył się on pod koniec września 2012 roku w Fenton. W programie były wykłady i dyskusje między innymi o sylwetce instruktora, o celach i metodach ZHP pgk, o regulaminie głównym i strukturze naszej organizacji, o drodze służbowej oraz roli wychowania religijnego w kształtowaniu młodzieży. Odbył się również kominek instruktorski na którym petenci na harcmitrzów mieli okazje się wykazaćw zakresie oratorskim. Było wiele pracy i wykładów, ale była również okazja zawrzeć nowe przyjaźnie oraz porozmawiać przy goracej kawie lub herbacie.

To właśnie my jako kurs harcmistrzowski mieliśmy zadanie przygotować ognisko instruktorskie. Należało ułożyć plan, wybrać temat, przygotować aranżację muzyczną (przeplataną wypowiedziami kursantow) i…PRZEPROWADZIĆ. Ognisko sie udało, nie jednemu instruktorowi zakręciła się łezka w oku. Trzeba było tam być aby poczuć atmosferę jaka tam panowała. Półmrok… Wirujace płomienie ogniska… Głęboka cisza przeszywana stanowczym głosem prowadzących.  Nastrojowe piosenki mówiące o doli i niedoli każdego harcerza… Ach…!

Była również okazja aby porozmawiać z innymi kursantami, jak i ze starszymi instruktorami, którzy wiele doświadczyli podczas harcerskiej wędrówki. Rozmawialiśmy o różnych sprawach dotyczących naszej codziennej służby harcerskiej … a jest o czym rozmawiać. Słychać było wymianę poglądow i zdań na rożne tematy, które niejednokrotnie mogły wzbudzić kontrowersje. Mieliśmy nawet okazje kierować nasze zapytania do druha naczelnika. Druh hm Andrzej Borowy stanowił część obsady i prowadził zajęcia. Na dodatek, zaszczycili nas swoją obecnością druhowie z Irlandii, którzy już od roku prowadzą szczep w Dublinie. Dostąpili oni zaszczytu złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego na ręce naczelnictwa i uzyskali stopnie Harcerza Rzeczypospolitej. Wielkie gratulacje!!!

Pomimo mile spędzonego czasu, nie możemy zapomnieć o wielkiej odpowiedzialności, która na nas spoczywa. Jako przyszli Harcmistrze, to my bedziemy decydowali o dalszym rozwoju i kierunku pracy naszego Związku. To nie jest wcale prosta sprawa.

Czy jesteście gotowi aby przyjąć nas w szeregi Harcmistrzów? My jesteśmy!!! Z dumą będziemy reprezentować naszą szlachetną organizację… I nie ustąpimy z obranego wcześniej celu. W naszychgłowach i w sercu brzmiąsłowa: „Mam szczerą wole…”

Czas spędzony na turnusie jest czasem pracowitym ale bardzo potrzebnym. Zachęcamy wszystkich, którzy chcą zostać członkami tego elitarnego klubu Harcmistrzowskiego, do pełnego i aktywnego udziału!

Następne dwa turnusy kursu Hm w WB odbedą sie 2-3go lutego oraz

2-3go marca 2013.

Czuwaj!
phm. Marcin Roth​
phm. Bogdan Trylski​
phm. Janek Lasocki
phm. Rys Jankowski​
phm. Daniel Babynko​
pwd. Daniel Hepworth
/Kursanci Kursu Harcmistrzowskiego 2012/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s