ArcyWódzMistrz Alchemik

Wielka Brytania, Lato 2010

Na koloni Zuchy zdobywały sprawność Egipcjanina. W przygotowaniu do koloni wodzowie mocno ruszyli głowami i przygotowali mnustwo ciekawych zabaw, gier i ćwiczeń związanych z pierwszorzędnym tematem. Nagle, jednego wieczoru, po kolacji – wielka niespodzianka. Niespodzianka – to jedna z trzystasiedemnaście rzeczy które Zuchy lubią najlepiej, a to była niespodzianka ekstra super-plus, ultra-deluks. Albowiem, poniekąd, ogólnie rzecz biorąc, jednym z wodzów na koloni był ArcyWódzMistrz, Hm Zbigniew Szydło…

Trzeba powiedzieć, że Druh Zbyszek jest wodzem od bardzo wielu lat i ma najwyższe kwalifikacje z dziedziny fantazji ogólnej – stosowanej. Ponadto, Druh Zbyszek zdobył doktorat z alchemii. Uwaga – nie z ‘chemii’, ale z alchemii – średniowiecznej, tajemniczej wiedzy o pierwiastkach i własnościach różnych materiałów. Każdy Zuch na koloni z Druhem Zbyszkiem przetwarzał zwykłą monetę dwupensową, pierw na czyste srebro, a potem na prawdzie autentyczne złoto. Uuuu…Aaaa…Wow!  Ponadto, Druh Zbyszek jest autorem książki p.t. “Woda która nie moczy rąk”. Zobaczcie w Google’u “Water which does not wet hands” – aż ponad 36,000 hit’ów. Książka ta stała się bezprzecznie autorytetem wiedzy alchemicznej i ujawniła światowi, że najwybitniejszym alchemikiem swego czasu był Polak Michał Sędziwój, kolega Isaac’a Newton’a i innych sławnych naukowców.

“Co ma alchemia do sprawności Egipcjanina?” Takie pytanie mógłby zadać każdy cymbał, lecz prawdą jest, że ‘al-chemia’ jest wyrazem arabskim. Arabowie zaś, po raz pierwszy zajmowali się tym tematem naukowo, jak nam tłumaczył Druh Zbyszek na wstępie do swojego wielkiego pokazu, który zobaczycie w filmie. Naturalnie, to są tylko urywki z tego co przeżyły Zuchy – Druh Zbyszek przedstawiał nam rozmaite wspaniałe rzeczy. Mówił nam o strasznie ważnych sprawach które były trudne do zrozumienia. Wprowadzał nas w niesamowicie głębokie tajemnice. Zdawało się, że niektórym głowy pękają ze zdumienia, ale to chyba tylko wrażenie które powodowały wybuchy, trzaski, wystrzały i tajemnicze zjawiska.

Phm Marek Mrozek

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s