Pamiętne zakończenie roku dla Gromady Krasnoludków w Bristolu

Bristol, Anglia, 15 grudnia 2012

W sobotę 15tego grudnia, cała gromada wybrała się na wycieczkę. Był to bieg zuchowy zorganizowany na zakończenie sprawności Gwiazdora!

2013.01 Gwiazdor Wycieczka 003

Zuchy próbowały rozwiązać zagadki świąteczne związane z polskimi tradycjami. Szóstkami dzieci śledziły trase szukając żółtych odblaskowych wstążek zawieszonych na drzewach i krzakach.

Cztery stacje nawiązywały do cztery głównych tradycji związanych z Św Mikołajem, Wigilią, Pasterką i Świętem Trzech Króli. Trasa nie była łatwa bo trzeba było się wspinać na wysokie i dość strome pagórki, błoto dostarczyło nam też niemało wrażeń! Nie można też zapomnieć o przejściu przez most i zabawę w patyki które przepływały na drugą strone szybciej niż zwykle.

Na sam koniec czekały na wszystkich niespodzianki; na początek kakao i herbatniki. Bardzo szybko niektóre zuchy zauwazyły że w międzyczasie ktoś bardzo szczególny nas odwiedził zostawiając duży worek pod drzewem….. był to list od Aniołka i pudełko w którym znaleźliśmy sprawności dla zuchów

“Kochane Zuchy

Przyszła do mnie wiadomość że bardzo staracie się przy zajęciach na sprawność Gwiazdora.  Ciesze się że przy zabawie na zbiórkach i jasełkach poznałyście nasze Polskie Świąteczne tradycje.  W tym worku Druhna znajdzie dla was sprawnoście i dla tych zuchów którzy nie dawno temu dołączyły do gromady, fajne guziczki które możecie zawiesić na guziczek przy mundurku.

Czuj dla wszystkich zuchów i rodziców Aniołek”

Nie spodziewaliśmy się że razem z Aniołkiem odwiedził nas też Gwiazdor dostarczając….. czekoladki na choinkę!

To była naprawde wielka frajda dla wszystkich, zuchy były zmęczone ale pełne wrażeń…..do następnej przygody w nowym roku!

2013.01 Gwiazdor Wycieczka 077

2013.01 Gwiazdor Wycieczka 002

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s