Zimowisko Błękitnej Trójki – 2012

Blacklands Farm, Sussex, Anglia, 27 – 31 grudnia 2012

Zimowisko Trójki zapowiadało się na dość normalne i zwyczajne w tym roku. Mieliśmy sąsiadów na Blackland Farm (czyli harcerki z Hufca „Bałtyk” oraz harcerze z 7ki, 34ki oraz 20ki) więc odrazu troche ciekawiej: może jakieś wspólne ognisko lub gra, ale pewnie nic specjalnego.Rozpoczęło się od dojazdu na teren, rozpakowaniu się, jak zwykle bitwą o lepsze łóżko i tak dalej.

Pierwszy dzień przebiega całkiem zwyczajnie. Rysunek terenu, pare szybkich gier ruchowych, planowanie trasy na wymarsz no i oczywiście posiłki gotowane przez naszych kucharzy: Druh Spags i Druh Sleeves. Jedyne co może było troche dziwne to brak tematu. Był rozkaz, ale temat i nazwy zastępów nie zostały ogłoszone. Chłopcy o tym zapomnieli i poszli spać po pierwszym (i udanym) ognisku. Jednak bez ich wiedzy, w dużej sali, podczas ciszy nocnej, komenda siedziała i omawiała bardzo, bardzo, bardzo ważne sprawy…

2013.02 Zimo 2012 Armageddon

Jest 11.45 w nocy. Poważny i groźny Druh Oboźny, czyli Druh Tomek Szyszko, wchodzi do pokoju harcerzy i budzi pierwszego po lewej. Pada rozkaz aby wstać i się ubrać ponieważ jest ważna sprawa. Po nim, tak samo każda inna osoba jest obudzona. Na dole, w dużej sali, siedzi przy stole Druh Komendant i pisze coś ważnego. Przed nim są rozstawione krzesła gdzie chłopcy siadają i czekają w ciszy. Większość komendy brakuje, a ci którzy są, milczą. Od czasu do czasu coś do siebie szeptają. Wchodzi ostatni harcerz i siada na krześle. Druh Komendant wstaje i ogłasza powód tego spotkania. Okazuje się że w kierunek Ziemi leci potężny meteoryt, i że druhowie z naszej drużyny zostali wybrani aby podjąć misję jego zniszczenia. Rozpoczyna się Zimowisko „Armageddon”.

Na zewnątrz czekają statki kosmiczne, czyli samochody Druha Oboźnego, Druha Tomka Lichtarowicza oraz Druha Bogdana. Chłopcy pakują się do statków i odrazu wyruszają do celu. Docierają do meteorytu, gdzie rozsypane są części radioaktywnej bomby (czyli magiczne glowsticksy). Ich cel jest aby zebrać części i ułożyć bombę, dzięki której mogą zniszcyć meteoryt. Po ciężkiej pracy czołgania się, bomba jest gotowa. Jest podpalona przez Druha Michała, a wybuch kończy się wielkimi sztucznymi ogniami. Chłopcy wracają na Ziemie, zadowoleni ze dzięki ich zwycięstwie, świat jest znowu bezpieczny. Lub przynajmniej tak myślą…

Nadchodzi noc kolejnego dnia. Chłopcy są zmęczeni po wymarszu i gotowi do snu. Jednak ta okrutna komenda nie da im spokoju. Jest kolejny nocny alarm, tym razem głośny. Jest zbiórka przed barakiem harcerek. Harcerki także dołączają, ale nie wiadomo o co chodzi. Nagle wybuch przed naszym barakiem. Czerwone iskry lecą przez niebo, a z krzaków obok baraków wybiega Druh Komendant (twarz okryta błotem i krwią) i krzyczy aby wszyscy uciekali do harcerek. W środku, tłumaczy że meteoryt nie został zniszczony w całości, i że jedna część udeżyła w Ziemię, a dokładniej w fabrykę biochemiczną. Tłumaczy że ocaleni muszą odnaleść antidotum, a później uciec do szpitala. Harcerki i harcerze powoli wychodzą z baraku, i widzą że całe pole jest pełne komendy która już została zarażona infekcją. Cel zastępów jest aby przekraść się obok patrolujących trupów (którzy tańczą do „Thiller”) i dotrzeć do celu. Po godzinie, wszystkim udaję się dotrzeć do szpitala gdzie czeka gorące kakao.

Kolejne dni odbyły się bardziej spokojnie. Było wiele gier gdzie chłopcy muszą konkurować o zasoby i jedzenie, oraz gdzie muszą przeżyć w lesie i sami gotować posiłki. Odbył się także wielki konkurs „King of the Mats” z Zimowiskiem 7ki/34ki/20ki „Transformers” gdzie brali udział nie tylko chłopcy, ale komenda też.

Mimo męczących gier i mokrej pogody, chłopcy się świetnie bawili i mam nadzieję że wspaniałe przeżycia zostaną w ich pamięci do końca świata!

Czuwaj!

Druh Daniel Best
Komendant Zimowiska Błękitnej Trojki – „Armageddon”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s