Szkolenie na wyspach

Londyn, Wielka Brytania, 2 – 3 marca 2013

Jest niedzielna noc 3-ciego lutego 2013. Otwieram drzwi do domu, jestem zmęczony i trochę niewyspany. W oddali w salonie dostrzegam kolegę wpatrującego się w telewizor. Z uśmiechem na twarzy pytam jak mu minął kończący się właśnie weekend. Po chwili zastanowienia odpowiada: “A Ty dlaczego się tak uśmiechasz?”  “Dlaczego?” powtarzam z jeszcze większą radością, czując rozpierającą mnie od wewnątrz energię…

2013.01 Kurs Irl-2

Otóż wróciłem właśnie z jednego z najlepszych szkoleń w jakich przyszło mi uczestniczyć, a wierzcie mi, niejedno już w życiu przeszedłem. Odbyło się ono pod przewodnictwem hm. Michała Nalewajko w Kwaterze Głównej Związku Harcerstwa Polskiego poza granicami Kraju w Londynie. Był to kolejny etap z cyklu szkoleń organizowanych przez władze naczelne ZHP pgK. Uczestnicy szkolenia zjechali się ze wszystkich zakątków Anglii, ale nie zabrakło i harcerzy z Niemiec czy Irlandii, gdzie w zeszłym roku zaczął działać, a od początku tego roku został oficjalnie zarejestrowany pod nazwą „Polish Scouting Assosiation” ZHP pgK w Irlandii. Instruktorzy, dysponujący wszechstronną wiedzą i umiejętnościami, udzielali informacji, porad i wskazówek swoim mniej doświadczonym, ale pełnym energii i chęci druhom. Była zarówno część teoretyczna, praktyczna, jak i integracja podczas zorganizowanego w niedzielę wspólnego zwiedzania Londynu. Miałem okazję poznać wiele ciekawych, podzielających moją pasję osób, z którymi mam nadzieję spotkać się niebawem podczas kolejnego etapu szkolenia. Całe szkolenie trwało niecałe dwa dni, ale wiele bym dał, żeby trwało znacznie dłużej i z utęsknieniem będę czekał na następne.

Zapraszam wszystkich na nasz profil – www.facebook.com/ZHP.Irlandia – gdzie można zobaczyć zarówno najświeższe informacje dotyczące naszej działalności, jak i wszystkich członków kadry, a osoby chcące wkroczyć, bądź powrócić na harcerski szlak z wielką radością powitamy w naszym gronie.

Czuwaj!
Rafał Kornatka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s