Polski Londyn – Konkurs hufca Warszawa po stolicy polskiej w zachodniej Europie

Londyn, 3 marca 2013

Londyn – największa metropolia w Europie, zwaną kulturalną stolicą Świata oraz miejsce zamieszkania ponad 150,000 Polaków! Centrum Polaków w Londynie to Ealing, i to własnie tutaj harcerze z Hufca Warszawa rozpoczęli swój konkurs Polski Londyn.

2013.03 polski londyn 1

Dzień się zaczął z Mszą Świętą w napakowanym kościele w Ealingu o 10ej z rana. Po Mszy zastępy drużyn Hufca musieli pierw posłuchać jak druh Namiestnik Harcerzy ględził bo trzeba było wyjaśnić konkurs, a potem biegiem na metro się rozeszli po Lonydnie. Cel konkursu był aby zaliczyć jak najszybciej i jak najwięcej Polskich miejsc i trzeba było odpowiedzieć na pytania związane z danym miejscem więc w ekwipunku każdy musiał mieć swoją kartę oyster’a! Namiestnik, wówczas, poszedł sobie na pyszny obiad u babci. Mniejsza z tym, harcerze mieli urozmaicone Polskie miejscowości do odwiedzania, na pewno większa frajda niż słuchanie o babci następnej operacji w szpitalu. Byli, między innymi, pod pomnikiem Katyńskim na Gunnersbury Cemetery, pomnikiem Fredyryka Chopina z przed Royal Festival Hall, odwiedzali rożne plakiety wybitnych Polaków jak Generał Stanisław Sosabowski, Joseph Conrad czy Edward Raczyński oraz zaliczyli Polskie Koscioły w Londynie gdzie w parafii na Willesden jest tablica Ryszarda Kaczorowskiego, na Hammersmith, Księdza Bronisława Gostomskiego a w Devonii, piękne witraży poświęcone Polskim Siłom Zbrojnym na Zachodzie.

Po ostrej konkurencji harcerze się zebrali na zbiórkę na Beavor Lane, biura ZHP pgk. Była akurat obecna Przewodnicząca a harcerze którzy nie znali jej imię mieli okazję się zapytać jako część jednego zadania. Młodzi się bardzo krempowali a niektórzy wyglądali jak by pierwszy raz się pytali harcerkę o randkę. Konkurs się zakończył i harcerze wrócili do domu szczęśliwi! Mogę teraz ogłosić punktację! Nagrodę za najnudniejsze odpowiedzi wygrała 8ka. Nagrodę za najśmieszniejsze odpowiedzi wygrała 7ka (nasz Hufcowy jest ponoć Przewodniczącym ZHP). Nagrodę za najlepsze zdjęcia wygrała 3ka. Nagrodę za największy patrol jednego harcerza wygrała 34ka. Nagrodę za największy entuzjazm wygrała 2ka. Nagrodę za najładniejsze bazgroły wygrała 1ka. A nagrodę za najlepszy gangsterowski ubiór wygrała 5ka. Oceny ekstra, super, plus i wow!

Fajny konkurs, fajna zabawa, fajne przeżycie! Konkurs taki może być zorganizowany w każdym mieście na Świecie bo nasza Polska sie znajduję wszędzie na obczyźnie! Bądź to kościół, dom, pomnik, plakieta, sklep czy nawet Polska kiełbasa!

Czuwaj!
Konrad Kaptur Pwd.
Namiestnik Harcerzy
Hufiec Warszawa

fotografie – Daniel Best

http://www.hufiecwarszawa.org.uk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s