Dzień Myśli Braterskiej w Mississaudze

Mississauga, Ontario, Kanada, 23-go lutego 2013

23 lutego, Hufiec Watra, Karpaty i Pieniny z Ontario i Hufiec Orlęta z Montrealu zebrali się na dorocznym Turnieju Siatkówki z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Turniej odbył się w tym samym miejscu jak w ostatnich paru latach w – Port Credit Secondary School w Mississauga, Ontario…

2013.03 Kanada DMB - 1

Dzień rozpoczął się około 8-ej rano. Od momentu  kiedy samochody i autobusy zaczęły się zjeżdzać na teren od razu widać było entuzjazm uczestników ; mozna było też rozpoznać  różne, kolorowe koszulki drużyn. Hufcowi powitali wszystkich w sali gimnastycznej  i turniej rozpoczęliśmy tradycyjnie hymnem i modlitwą harcerską.

Dwadzieścia drużyn podzielono na trzy grupy: Młodsi, Starsi i Wędrownicy. Ogółem 350 harcerek, harcerzy, wedrowniczek, wedrowników, instruktorek i instruktorów wzięło udział w zawodach. Turniej zorganizowali Referenci Sportowi przy Hufcach: Watra i Karpaty. Podczas dnia zawsze słyszało sie  jak drużyny kibicowały  swoim  jak i dla innym drużynom. Między meczami, niektórzy odpoczywali, ćwiczyli, częstowali się pizzą i piciem a inni  grali na różnych instrumentach muzycznych. Wszyscy też mieli okazję spotkać się z kolegami z którymi nie widzieli się może od ostatniego obozu na Kaszubach.

Podczas dnia przeprowadzono też mały obrzęd. Każdy dostał dwie wstążki i miał napisać swoje imie oraz imiona trzech osób,  które poznał podczas turnieju. Na zakończenie wszyscy  musieli zawiązać razem wstążki  i następnie przykleić je na scianie w kafeterii  tak aby stworzyć jedną, wielką lilijkę. Turniej zakończył sie o 5:00 i zaraz po turnieju było rozdawanie nagród. Glodni, wszyscy  byli gotowi na kolację! Gorąca i smaczna “Spaghetti Dinner”, przygotowana przez  KPH z okolic Toronto i Mississauga, czekała w kafeterii.

Po kolacji druhny i druhowie mieli kolejne zadanie, które musieli zakończyć przed kominkiem. Każda drużyna dostała mały woreczek z kartkami. W Dzień Myśli Braterskiej obchodzimy urodziny Lorda Robert Baden Powell, założyciela skautingu i z tej okazji każdy musiał napisać co osobiście, lub jako grupa, może dać jako “prezent”  harcerstwu. Na rozpoczęcie kominka, zamiast rozpalania ogniska, każda drużyna złożyła swój prezent na środku sali. Kominek, który byl prowadzony przez drużynę instruktorek “Róże Wiatrów” i drużynę  instruktorow “Kmicic”, był wesoły i radosny. Na kominku byli zaproszeni: Przewodnicząca Okręgu Kanady hm. Krystyna Reitmeier, Komendanci Choragwii – hm. Krystyne Pogode i hm. Rafal Bilyk i wszyscy instruktorzy i instruktorki, których nie było podczas dnia. Jak zawsze kominek i dzień dobiegł końca, wszyscy się pożegnali z kolegami –  nowymi i starszymi, wrócili do swoich miast już czekając na nastepną harcerska “imprezę”. Do następnego roku!

Czuwaj!

Robert Wołoch, phm

 

Jedna odpowiedź na “Dzień Myśli Braterskiej w Mississaudze

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s