„Wojtek spod Monte Cassino” na zbiórce Skrzatów Podhala

Melbourne, Australia, 31 go sierpnia 2013.

Od miesiąca „Skrzaty Podhala” w South Melbourne przerabiały guziczek „Miś”.  Podczas zbiórek skrzaty poznawały bajki o różnych misiach, potwierdzały zabawami że misie są bardzo koleżeńskie, majsterkowały sobie nowych kolegów misiów i zapoznały się z wierszykiem Brzechwy i mruczance Kubusia Puchatka. Na zbiórkach były misie wesołe, kochane, pomocne i milutkie.

2013.09 skrzaty i misie - 2

Każdy guziczek skrzatowy ma zawsze jakieś ciekawe zakończenie i ostatnia zbiórka tym razem też nie zawiodła.  Na zakończenie „Misia” 31 go sierpnia 2013 dołączył na zbiórkę specjalny misio aby opowiedzieć skrzatom o prawdziwym niedźwiedziu Wojtku z Monte Cassino.  Jedna z mamusiów odszukała komputerem zdięcia Wojtka i skrzaty miały okazję podczas opowiadania na zbiórce zobaczyć zdięcia Wojtka z polskimi żołnierzami.  Wojtek zrobił na skrzatach i zaproszonych rodzicach wrażenie, a ślicznie wyszyte guziczki wywołały od skrzatów westchnienia zachwytu.  Po nadaniu przy totemie „Czułego Serduszka” skrzaty dołączyły z wielką ochotą na misiowe „małe co nieco” (poczęstunek przygotowany przez zuchy).

Dziękujemy instruktorkom Hufca Podhala za pomoc aby wszystko wyszło dobrze i jak zawsze dziekujemy za poparcie rodziców.

 Julia Buras sam.
„Skrzaty Podhala”, South Melbourne

2013.09 skrzaty i misie - 1

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s