Obóz „Oddziały Specjalne” Hufca Warta Z Chicago

Stanica ‚Norwid’, Wisconsin, USA, 29 czerwca – 13 lipca 2013

Podczas lata 2013 harcerze z Chicago udali się na 2-tygodniowy obóz do Camp Norwid w Wisconsin. Obóz nosił nazwę “Oddziały Specjalne”.  Związku z tym, harcerze mieli bardzo dużo zajęć fizycznych. Obóz “Oddziały Specjalne” był podzielony na dwa podobozy : “Trzynasty Posterunek” i “Cichociemni”. To są wydarzenia z podobozu “Cichociemni”.


Harcerze z podobozu “Cichociemni” ćwiczyli jak Navy Seals. Oni znalezli ogromną belkę która ważłya około 650 funtów i miała długość 30 stóp. Harcerze chcąc poprawić swoją formę fizyczną ćwiczyli podnosząc tą belkę. W grupach harcerze robili przysiady i indywidualnie harcerze podnosili belkę przez jej końcówki. Tak jak Navy Seals, harcerze nazwali ją “Misery”. Jako ozdoby harcerze zrobili sztangę, którą podnosili, i drążek na którym się podciągali. W ciągu dnia, kiedy było najcieplej, harcerze robili pompki. To nie wszystko. Harcerze biegali za ich obożnym na wszystkie zajecia.

Harcerze często pływali w Crooked Lake i Twin Bridges oraz skakali nad wodospadami w Veterans Falls. Odbyli wędrówkę po Pictured Rocks w Michigan oraz pływali w bardzo zimnym Lake Superior. Równierz skakali z pobliskich urwisk.

Po powrocie do domu harcerze wrócili zmęczeni ale szczęsliwi.  Są dumni że przetrwali 2 tygodnie. Wiedzą że ich kondycja fizyczna jest lepsza a w pamięci mają wspomnienia które pozostaną do końca życia.

Pwd. Piotr Chmielewski
Obozny podobozu „Cichociemni”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s