Cisowy Dworek 2013 – Twórca w każdym z nas

WIlno, Litwa, 4 października 2013

4 października mury Gimnazjum im. Jana Pawła II pękały od śmiechów i rozmów harcerek, które przybyły na już tradycyjny biwak „Cisowy Dworek”. Biwak ten jest organizowany co roku przez Naczelniczkę OH-ek z okazji Dnia Polskiej Harcerki. Ten wyjazd jest szczególny dla każdej drużyny, ponieważ podczas niego podsumowuje się praca za cały rok, drużyny otrzymują odpowiednią kategoryzację i rozpoczyna się nowy rok harcerski.

2013.10 ZHPnL harc_tworca2

Tegoroczny „Cisowy Dworek” był pod hasłem „Twórca w każdym z nas”. Podczas całego biwaku poznawałyśmy i przypominałyśmy znanych, a może i mniej znanych twórców polskich, litewskich i innych. Jak i na każdy biwak trzeba było wykonać pracę domową. W tym roku była ona nieco nietradycyjna i bardzo atrakcyjna – każda drużyna musiała odwiedzić jedno przez siebie wybrane muzeum. Muzea były różne: dom – muzeum Cziurlonisa, muzeum Adama Mickiewicza. Puszkina… A potem, już na biwaku, drużyny musiały ze wszystkimi podzielić się wrażeniami i przedstawić tą osobę dla której jest poświęcone to muzeum. A więc, piątkowy wieczór był poświęcony przedstawianiu prac domowych.

Zajęcia w sobotę zaczęły się nieco wcześniej niż tego spodziewałyśmy się – o 1:00 nocy usłyszałyśmy gwizdek z frazą: „ALARM MUNDUROWY!!!”. Miałyśmy aż 3 minuty przeubrać się w mundurki i po tym już stałyśmy w szeregu przed kadrą biwaku. Nas, trochę sennych, nie do końca obudzonych, zaczęto musztrować. Muszę przyznać, że tylko rano zrozumiałam, że w nocy odbył się tak zwany „konkurs musztry”. Przedpołudnie spędziłyśmy na grze terenowej po Wilnie, a po południu czekałyśmy na „niespodziankę”, którą nam obiecano. Okazało się, że tą niespodzianką są zajęcia z iluzjonistą. Świetnie się bawiłyśmy i podziwiałyśmy sztuczki, które, z resztą, robił nie tylko iluzjonista, lecz i same druhny.

Ostatni dzień biwaku „Cisowy Dworek” jest najważniejszy, ponieważ właśnie w tym dniu są udzielane kategorie dla drużyn i ogłasza się zwycięzców biwaku. Jako że to była niedziela, po śniadaniu miałyśmy mszę świętą, którą prowadził kapelan ZHPnL o. Jerzy Latawiec. Po mszy na twarzach druhen dominowała powaga i skupienie – apel tuż tuż. Na podwórku szkolnym podczas apelu czuło się duże napięcie, w końcu ogłoszono wyniki: zwycięzcami biwaku „Cisowy Dworek 2013” zostały dwie drużyny – 9WDH „Viator” i 10WDH „Silva”, drugie miejsce zajęła 11MDH „Delta”, a trzecie – 13WDH „Czarna Trzynastka”. Ogłoszono także drużyny złotych, srebrnych i zielonych koniczynek. Po apelu zrobiłyśmy ogólne zdjęcie i wyruszyłyśmy do domów.

Chcemy serdecznie podziękować organizatorom biwaku za tak niesamowicie spędzony czas i ciekawe zajęcia. Także pragniemy wyrazić swą wdzięczność dyrektorowi Gimnazjum im. Jana Pawła II przewodniczącemu dh Adamowi Błaszkiewiczowi za ciepłe przyjęcie i wszelaką pomoc. Czuwaj!

Druhna Dorota Czernigowska, pion. pr.

2013.10 ZHPnL harc_tworca

Zdjęcia:  Ania Szumakowa

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s