Biwak urodzinowy 26WDH-ek ,,Białe Wilki“

Wilno, 18-20 października 2013

,,Jedna brać już 10 lat”

W tym roku 26WDH ,,Białe Wilki” świątkuje swoje 10-te urodziny, więc tak długo czekany biwak z tej okazji odbył się 18-20 października w szk. śr. im. J. I. Kraszewskiego. Komendantką tego biwaku była dh. Ela Wilkiewicz, a oboźną – dh. Katarzyna Dajnarowicz.

2013.10 ZHPnL harc_biale wilki

Na początku biwaku każda druhna musiała wykonać identyfikator, który był obrzędowością biwaku i każda nosiła go podczas całego biwaku. Tuż po rozlokowaniu się druhny w pełnym umundurowaniu i z uśmiechem na twarzy ruszyły na urodzinowy kominek razem z gośćmi. Na kominku panował śpiew i zabawy, ponieważ każdy harcerz i harcerka czuli atmosferę urodzinową. Po kominku była cisza nocna, podczas której oglądałyśmy film.

Drugiego dnia obudził nas gwizdek oboźnej i wesoła gimnastyka poranna. Po śniadaniu i apelu nastąpił czas na grę terenową. Gra była nietypowa, ponieważ składała się z 4 punktów takich jak: odpowiedzieć na 50 pytań z karteczk rozwieszonych po szkole, znalezienie skarbu, program kulinaryjny itd. Po grze miałyśmy jeszcze sporo zajęć np. rozwiązywanie krzyżówki, robienie upominków- wilczych łapek, filmowanie wideo na wybrane tematy oraz uczenie się flashmobu. Kolacja była bardzo niezwykła, ponieważ jadłyśmy picę i miałyśmy prawdziwą dyskotekę. Dyskoteka dla każdej druhny bardzo spodobała się. Po dyskotece miałyśmy konkurs profesji. Zadaniem domowym było wykonać strój na wylosowaną profesję. Po tym konkursie było karaoke oraz oglądałyśmy filmowane przez druhen wideo. Było naprawdę śmiesznie.

Na urodzinach zawsze powinien być tradycyjny urodzinowy tort i prezenty. Więc druhna drużynowa zrobiła dla nas niespodziankę. Do gabinetu, gdzie oglądałyśmy wideo weszła z dużym tortem, a także miała prezent, to było wideo z wspomnieniami za te 10 lat. Było miło i wesoło jeszcze raz wspomnieć jakie byłyśmy kiedyś małe i śmieszne.

Nastał czas na ciszę nocną. Ale na ciszy nocnej jeszcze niezakończył się ten dzień. W nocy miałyśmy alarm mundurowy, podczas którego było wiele niespodzianek dla każdej z nas. Pierwszą niespodzianką było to, że weszłyśmy do sali, w której było ponad 60 zapalonych świec. Wyglądało to niesamowicie. Następną niespodzianką było wręczanie mundurków i mianowanie nowych funkcji. Gratulacja dla druhen!

Trzeciego czyli ostatniego dnia, druhny po pobudce i śniadaniu ruszyły całym szczepem na Mszę św. Po mszy był apel zakończeniowy podczas którego zostały ogłoszone wyniki biwaku. A więc pierwsze miejsce zajął zastęp ,,Ogniste Wilki”, a najbardziej wyróżnioną druhną z profesją krawcowej została dh. Karina Narejko. Gratulacje! Na tym i zakończył się nasz biwak.

Myślę, że ten biwak zostawił sporo wrażeń dla każdej z druhen, mamy nadzieję, że takich biwaków urodzinowych jak ten, będzie jeszcze sporo.

dh. Iwona Olechnowicz
zdjęcia: Tomasz Palkowski

2013.10 ZHPnL harc_biale wilki2

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s