Wędrowanie po Sydney

Sydney, Australia, 29 grudnia 2013

Wędrowanie po Sydney jest zawsze przyjemnością, ale zwiedzanie we wspaniałym towarzystwie, przy pięknej, słonecznej pogodzie jest wydarzeniem nie do zapomnienia. 29-tego grudnia (już!) ubiegłego roku miałam przyjemność oprowadzania po Sydney  Julii Buras z Hufca Podhale (Victoria) i Wandy Sierocinska z Hufca Kraków (NSW).

2014.01 Sydney wedrówka


Wyruszyłyśmy na naszą włóczęgę ze stacji Town Hall. Wkrótce dotarłyśmy do pełnego cienia Hyde Park. Korony starych drzew przesłaniają strzeliste wieże St Mary’s Cathedral. Tuż obok znajduje się Australian Museum i Sydney Barracks, gdzie byli zakwaterowani pierwsi Australijczycy europejskiego pochodzenia (convicts).

Tuż za murami baraków rozciąga się Domain Park, którego główna aleja wiedzie do Art Gallery of NSW. Eksponowane tam kolekcje dziewiętnastowiecznego europejskiego i australijskiego malarstwa można podziwiać godzinami. Miałyśmy mało czasu więc skoncentrowałyśmy się tylko na kilku wybitnych obrazach, zaczynając od Van Gogh!

Pełne wrażeń i całkiem już zmęczone dotarłyśmy przez Botanic Gardens do Circular Quay. Tam uwieczniłyśmy się na fotografiach z Sydney Opera House i Harbour Bridge w tle.

Nie mogłabym wędrować po Sydney w lepszym towarzystwie niż Julii i Wandy.

Dziękuję! Czuwaj!
Marcela Malicka pion.

Cel tej wycieczki był aby spotkać się z wędrowniczkami z Sydney, zwiedzić i zobaczyć różne atrakcje turystyczne w Sydney.  Wędrówka trwała pięc godzin.

Zobaczyłyśmy, zwiedziłyśmy i przeszłyśmy przez wiele miejsc: Sydney University, Hyde Park Barracks, Ogrody Botaniczne, Queen Victoria Building, Sydney Opera House, Sydney Harbour Bridge i The Rocks.  Na koniec, zjadłyśmy japońską zupkę na obiad i nowo zelandskie lody na deser.  Pyszne!  Pogoda była wspaniała, słońce nam łagodnie świeciło, każda z nas była zachwycona urokiem Sydney.  Zaliczyłyśmy atrakcje turystyczne i historyczne i wiele ciekawych miejsc nie znanych dla przeciętnego turysty, dzięki druhnie Marceli.

Czuwaj!

Julia Buras sam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s