Piratowanie „na wesoło” – Wędrownicze zimowisko „Podhala” i „Warmii”

Palisades, New Jersey, USA, 27  – 30 grudnia 2013

Zimowisko jednostek Wędrowniczek i Wędrowników Hufców Harcerskich „Podhale” i „Warmia” odbyło sie podczas ferii świątecznych od 27-go do 30-go grudnia na terenie „Alpine Scout Camp” w dzielnicy Palisades, New Jersey. Tematem zimowiska było piratowanie „na wesoło”.

2014.01 Warmia Podhale zimo - 1

Młodzież sama opracowała ciekawy program, w którym ujęte były rozmaite zajęcia dla starszej młodzieży. Półdniowa wycieczka na narty do Camelback, PA, to tylko jedno z intensywnych ćwiczeń w terenie, ponieważ odbyła się gra nocna, olimpiada piracka oraz poszukiwanie skarbów i wojna piratów. Wszystkie zajęcia nagradzane były „dukatami”, za które można było na codziennych aukcjach wygrać np. romantyczny obiad z koleżanką przy świecach, albo śniadanie podane w łóżku, – czyli na pryczach w schronisku. A nie zabrakło też gier salonowych, np. pirackie bingo, najsłabsze ogniwo, oraz zabaw jak kawiarenka, pirackie wesele i na zakończenie bal piracki w własnoręcznie wykonanych strojach.

Dekoracje stworzone na poczekaniu harcerskim sposobem przeobraziły główna salę w statek piracki. Okrzykiem zimowiska było „arrrr!!!!” a zabawne „cytrusowanie” wpadających w pułapkę marynarzy przysporzyło moc uciechy. W gazetce pirackiej codziennie wydawanej znaleźć można było opisy komicznych przygód pirackich, wiersze, żarty pirackie, ogłoszenia np. „kup sobie papugę” z załączonym spisem przeróżnych zalet tego stworzenia, karykatury, nawet krzyżówkę i pomysłowe rady na pirackie wojaże.

W niedzielę odwiedził zimowisko kapelan Hufca Harcerzy, Ksiądz Wacław
Świerzbiołek. Chociaż po ciężkiej chorobie i na emeryturze, nigdy nie odmówi zaproszenia by przyjechać z Eucharystią do młodzieży. Grono opiekuńcze instruktorów zbudowane było dyscypliną uczestników, pięknym śpiewem i ogólnie radosną i przyjazną atmosferą. Oba hufce już przygotowują się do największego święta harcerskiego, Dnia Myśli Braterskiej 23-go lutego. W tym roku wszystkie jednostki harcerskie z 6 stanów gościć będą w ośrodku harcerskim w Clark, NJ, przy Fundacji Kulturalnej. Ale o tym następnym razem.

Maria Bielski, hm.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s