Kolonia Zuchowa – “Za Górami, Za Lasami”

Clifford Park Activity Centre, Wonga Park, Victoria, Australia 5-12 styczeń 2014r.

“Hej te nase gory. Hej te nase lasy. Hej, kajdy se podziały nase dawne casy?” Kolonia Zuchowa 2014, niestety już jest za nami, a lecz opowiem Wam jak to mile było…

SONY DSC

Jedenaście zuchów z gromad „Biedronki” (Essendon), „Dzieci Podhala” (South Melbourne) i „Morksie Gwiazdy” (Rowville) przyjechali na teren „Clifford Park Activity Centre” w niedzielę 5ego stycznia. Przechodząc przez „Dunajec,” zuchy pożegnali swoich rodziców i rodzinę aby żyć po góralsku przez tydzień.

 Podczas kolonii, zuchy majsterkowali góry z „paper-mache” owce i chaty góralskie. Druhna Asia Kosowska nauczyła zuchów podstawowych zasad malowania.  Zuchy potem malowali panoramy gór.  Szóstka dziewczęca „Sarenki” doszywały wełniane frędzle do swoich chustek, i dekorowali serdaczki pięknymi góralskimi wzorami.  Chłopcy ze szóstki „Jelonki” majsterkowali ciupagi i pasy góralskie, które dumnie nosili podczas całej koloni.  Jako dzielni, zaradni, wytrwali i spostrzegawczy górale, zuchy entuzjastycznie wspinali się na „rock-climbing wall,” zrobili worek na wyłowione ryby i znaleźli zgubione owce.

W ostatni wieczór koloni, zuchy uczestniczyły w góralskiej uczcie. Zatańczyli taniec góralski, nosząc swoje stroje góralskie, uszyte przez Druhny Krysię Paszkiewicz. Zuchy poczęstowali wszystkich gości ciasteczkami, które sami udekorowali lukrem  wzorami parzenic.

Gratulujemy zuchom Kasii i Feliksowi, którzy zdobyli najwięcej punktacji w swoich szóstkach. Chciałabym serdecznie podziękować Druhnie Kaji Strzałce i Druhowi Adamowi Paszkiewicz, pomocnikom przy szóstkach, i wszystkim, którzy pomagali w wykonywaniu programu kolonii.

Do zobaczenia na Dniu Myśli Braterskiej w niedzielę 16ego Lutego na Polanie w Healesville.

Czuj!

Sylvia Kutypa pwd.
Komendantka Koloni 

Jedna odpowiedź na “Kolonia Zuchowa – “Za Górami, Za Lasami”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s