Gawęda na Dzień Myśli Braterskiej

22 lutego 2014 – Motto na życie

Tak lubimy narzekać na trudy dnia codziennego, na złą pogodę, na oderwany guzik bądź niewyspaną noc. Może po prostu zapominamy, że można się cieszyć każdym dniem, znaleźć przynajmniej jedną pogodną chwilę każdego Bożego dnia, nie zwarzając na to, że nad nami kłębią się czarne chmury…

harc_gaweda

Gdy idziesz ulicą szarego dnia – uśmiechnij się, niech promienie Twego uśmiechu oświecą szarość dnia codziennego. Podaruj swój uśmiech smutnemu przechodniemu – może nie mieć nikogo tego dnia, kto mu by oświetlił ten dzień.

Gdy widzisz osobę potrzebującą pomocy – podejdź i podaj pomocną dłoń. Nasza duma często staje nam na przeszkodzie i boimy się poprosić pomocy. Lub boimy się odmowy na nasz zew.

Gdy czujesz się samotny wiedz, że tak nie jest, jesteś okrążony ludźmi i zawsze możesz znaleźć osobę, na której będziesz mógł polegać. Nie ważne kto to jest – rodzic, kolega z klasy czy twój drużynowy. I pamiętaj, że są osoby bardziej samotne niż ty – może możecie razem przestać być samotnymi?

„Czasami wystarcza jeden promień słońca. Jedno miłe słowo. Jedno pozdrowienie. Jedna pieszczota. Jeden uśmiech. Potrzeba tak mało, by uszczęśliwić tych, którzy znajdują się obok nas. A więc dlaczego tego nie robimy?” (Bruno Ferrero).

p.s. Rozprzestrzeniajmy po kropelce bratertwa każdego dnia i wspólnie stworzymy oceany szczęścia.

pwd. Joanna Mikulska
Naczelniczka Organizacji Harcerek, ZHP na Litwie

Reklama

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s