Przyjęcie z okazji Trzech Króli w Alzacji

Bollwiller, Alzacja, Francja, 12 stycznia 2014

W niedzielę 12 stycznia 2014, ZHP Bollwiller zorganizował, jak co roku, przyjęcie z okazji Trzech Króli. Po aperytywie powitalnym zafundowanym przez Drużynę, goście podzielili się opłatkiem i zasiedli do stołu…

2014.02 Bollwiller 1


W tym roku, na obiad – przygotowany przez starszych druhów z pomocą młodszych harcerzy (tak najlepiej można się nauczyćgotowania) – mieliśmy żurek, rolady, ziemiaki, surówkę. Podzieliliśmy się także plackiem Trzech Króli i ogłosiliśmy wyniki loterii.

Ten piękny dzień nie mógł się zakończyć bez kominka, podczas którego młodzi i starsi zaśpiewali nasze starodawne ulubione piosenki!

Tu sa mapy wszystkich naszych obozów od roku 1946.

Czuwaj Blog nie służy tylko na utrzymanie kontaktów między harcerzami, pozwala także odnaleźć członków własnej rodziny.

W czerwcu 2012 r., otrzymuję mail od druha Janka Lasockiego, który sam otrzymał mail od pana Krzysztofa Leszkowskiego, który pragnął siędowiedzieć czy moja rodzina ma jakieś więzi z Pawłem i Hanią Wiśniewskimi. Odpowiadam panu Krzysztofowi, że osoby wymienione są moimi dziadkami.

Skontaktowałem się z panem Leszkowskim od którego dowiedziałem się, że jego dziadek i mój dziadek byli kuzynami. Obydwoje osieroceni przez Pierwszą Wojnę Światową byli wychowywani jak bracia przez tą samą Ciocię. Jak wybuchła Druga Wojna Światowa, zostali zmobilzowani w tym samym czasie. Wojna ich rozdzieliła : jeden został we Francji, a drugi w Polsce i już nigdy się nie zobaczyli. Nawiązałem kontakt z Krzysztofem Leszkowskim i mam nadzieję, że podczas mojej następnej podróży do Polski będziemy mieli okazję się spotkać. Stokroć dzięki < Czuwaj Blogowi > i Druhowi Jankowi Lasockiemu.

Tu stare zdjecie po lewej hm Pawel Wisniewski i po srodku Pan Leszkowski

2014.02 Bollwiller -stare zdjecie

Czuwaj!

Druh Tomek Wisniewski-Lasek

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s